Kokius draugus pasirinkti? Tikra ir ilgalaikė draugystė

0
1507
draugai

Pažįstame daug įvairiausių žmonių, tačiau kas yra tas tikras draugas? Kokie santykiai yra tikri ir kuriais galime labiausiai pasitikėti? Kokius draugus pasirinkti? Aptarsime pagrindinius draugystės tipus ir kaip puoselėti mūsų draugystę.

Pati nepastoviausia draugystė – kai mes kartu ilsimės, praleidžiame laisvalaikį, važiuojame poilsiauti, susirenkame kartu atšvęsti šventes. Ši draugystė gali atrodyti mums maloniausia, tačiau ji gali pasibaigti labai greitai. Bent vienas nelaimingas atsitikimas ar nesusipratimas ir mūsų draugystė gali subyrėti. Kodėl? Nes šioje draugystėje mes tiesiog mėgaujamės vienas kitu. O kai žmogui blogai, jis bėdoje, ar galima juo mėgautis? Ne. Todėl dauguma draugų mus palieka kai susiduriame su sunkesniu gyvenimo periodu.

lietuviška patarlė sako – draugą bėdoje pažinsi.

Kitas draugystės tipas – tai draugystė paremta tokiais santykiais, kai mes kartu tvarkome pasaulietinius reikalus. Šis draugystės tipas yra labiau pastovus, nei pirmasis, todėl, kad žmonės priklauso vienas nuo kito tam tikruose reikaluose, pavyzdžiui jie kartu mokosi, pradėjo verslą, padeda vienas kitam statyti namą, ar dirba kartu ir negali vienas be kito vykdyti tos veiklos. Šis draugystės tipas yra pastovesnis, tačiau šioje draugystėje mažai yra nuoširdaus bendravimo, kai žmogų laikome tikru draugu.

Sekantis draugystės tipas – tai draugystė susijusi su tikėjimu. Ši draugystė yra pati pastoviausia iš šių trijų tipų, nes žmogaus tikėjimas keičiasi retai. Tačiau išoriškai ši draugystė atrodo nelabai artima. Žmonės tiesiog bendrauja, gerbia vienas kitą, nes eina tuo pačiu keliu.

Yra dar vienas draugystės tipas, pats stipriausias – tai vadinama širdies arba dvasinė draugystė. Šis bendravimas yra dvasinės prigimties. Tai yra tikri mūsų draugai. Dauguma žmonių negali taip draugauti, nes šis bendravimas paremtas nesavanaudiškumu.

Daugumai iš mūsų dar reikia pasimokyti elgtis nesavanaudiškai. Žmonės daugumoje draugauja simpatijos lygyje, jie draugauja, nes juos tiesiog traukia vienas prie kito ir jie jaučia laimę vienas iš kito. Tam tikras suderinamumas duoda jiems galimybę draugauti. Tai nėra pastovi draugystė. Kada pas žmogų bėda, tai tas, kuris draugavo pagal suderinamumą, paprastai mums pasako „viso gero“.

Dvasinė draugystė yra labai stabili. Jeigu žmonės eina tuo pačiu dvasiniu keliu, jie labai stipriai gina ir apsaugo vienas kitą, gelbėja, padeda, rūpinasi. Šiais laikais tai mažai kam suprantamas ir pasiekiamas dalykas. Tačiau kiekvienas žmogus savo viduje apie tai svajoja.

Kaip ir minėjome dauguma žmonių bendrauja dėl simpatijos vienas kitam, tačiau bėdoje draugai išnyksta. Taip mes galime pasitikrinti draugus. Atėjus sunkumams, matome, kas mus pamiršo ir kas pasiliko su mumis. Jei žmogus pasiliko, vadinasi šiuose santykiuose yra kažkas giliau, nei tiesiog noras mėgautis. Tie žmonės, kurie pasilieka, paprastai draugauja kukliau. Jie lieka kai mums sunku, ko nereikia neklausinėja ir tiesiog padeda mums. Tai yra tikra draugystė.

Draugystė, kokia tikra ji bebūtų, jeigu mes nededame pastangų, jos nepalaikome, dėl laiko poveikio ji silpnėja. Todėl žmogus turi dėti pastangas draugaudamas, parodyti draugui dėmesį.

Pagrindiniai draugystės kūrimo ir palaikymo principai

  • Išklausyti draugą ir atverti savo širdį.
  • Gaminti maistą ir vaišinti draugą, bei valgyti draugo pagamintą maistą.
  • Dovanoti draugui dovanas ir priimti dovanas.
  • Ir be abejonės padėti draugui viskuo kuo galime ir priimti pagalbą.

Linkime Jums tikros draugystės ir daug malonių akimirkų su Jūsų draugais!

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here