Kaip sukurti verslą? Noriu išeiti iš darbo ir pradėti verslą

0
407
Kaip sukurti verslą

Klausimas: Aš esu specialistas kompanijoje, kurioje esu vertinamas. Alga mane tenkina, tačiau dirbu ne pagal specialybę. Yra noras išeiti iš darbo ir pradėti dirbti toje srityje, kuri mane domina – tai elektronikos sritis. Aš turiu unikalaus išradimo viziją, kurią galima būtų įdiegti į gamybą. Taip pat yra žmonės, kurie pasiruošę man padėti. Tačiau jeigu aš išeisiu iš darbo, kompanijai prasidės sunkus metas, bet jai tai neturėtų tapti katastrofa. Kaip aš turėčiau atsistatydinti taip, kad padaryčiau mažiausiai žalos?

Žmogus ieško atsakymo į klausima kaip sukurti verslą. Tačiau tai, ką žmogus mano apie savo dabartinę padėtį, nėra tikras faktas. Net jei ir išeitų iš darbo, negalėtų tikėtis, kad viskas vyks paprastai ir lengvai – kad visi jam padės, gamyba bei pardavimai vyks sklandžiai. Niekas neturėtų būti tuo užtikrintas, kadangi nežinia, tai yra reikalinga Dievui ar ne.

Nežinome ar būsimas verslas bus sėkmingas. Ką daryti?

Todėl turiu keletą patarimų, kaip išspręsti tokius klausimus. Visų pirma, galite kurti savo būsimos veiklos viziją, tačiau nepersistengti. Galima sukurti mažą būsimos veiklos modelį ir daryti tai po truputį, laisvu nuo pagrindinio darbo metu.

Galima sukurti mažą būsimos veiklos modelį ir daryti tai po truputį, laisvu nuo pagrindinio darbo metu.

Tuomet galima bus įvertinti, reikalinga tai yra Dievui ar ne. Jeigu Dievui to reikės, tai veikla pradės plėstis savaime – taip ir yra sukuriami nauji dalykai.

Jei tai bus iš tiesų reikalinga Dievui, tai viskas vyks sklandžiai – išėjus niekas neliūdės, nesupyks, firmoje atsiras pamaina. Tačiau manyti, kad vos išėjus iš tos darbovietės, kurioje jums atsistatydinus atsiras problemos, ir kad naujoje srityje viskas seksis puikiai ir iš karto, yra nelabai teisinga ir išmanu.

Tai yra neišmanymas, koks yra gyvenimas – juk Dievas viską kuria pats. Taip kaip ir šeima – ji turėtų kurtis sklandžiai. Jeigu viskas ramu ir gera – tai ženklas, kad pats laikas pagalvoti apie vestuves. Jeigu yra trikdžių, nesutarimų – tai gali būti ženklas, kad Dievas pateikia savo išbandymus, ir kad reikia spręsti iškilusias problemas, lavintis.

Jeigu norime nusipirkti būstą, geriausia tai daryti ramiai. Jei yra daug jaudulio, skubėjimo – tai gali reikšti spąstus, kuriais norima pasakyti, kad reikėtų sustoti. Yra sakoma, kad kai likimas veikia teisingai, viskas įvyksta savaime.

Stiprios poros į klausimą “Kaip jūs nusprendėte susituokti?” dažniausiai atsako, kad viskas įvyko ramiai, savaime. Tai yra gerų santykių pavyzdys. Taip pat ir su būstu – jeigu jo įsigijimas praėjo ramiai, reiškia tam buvo tinkamas laikas ir tai yra teisingas sprendimas.

Kaip sukurti verslą greitai ir sėkmingai

Dažniausiai žmogus nori ir galvoja kaip sukurti verslą greitai ir sėkmingai. Tačiau tai labiau apgavystė, nei tiesa. Daugėlis svajoja – kad išeis iš nuobodaus darbo, įkurs savo verslą, viskas pradės sektis. Tačiau dažnai tokie sprendimai gali privesti prie sunkumų, o ne laimės ir pasisekimo.

Kartais iš pat pradžių galima suprasti, kaip viskas vystysis toliau. Jeigu santykių pradžioje yra daug aistros, emocijų – tai gali reikšti, kad vėliau, šeimyniniame gyvenime, bus patiriami sunkumai. Šeima gali egzistuoti, tačiau tikėtina, kad joje bus nemažai problemų. Jeigu santykių pradžioje žmonės stengiasi vienas dėl kito, bando vienas kitą pažinti, gal kažkiek drovisi – tai tikrai gali reikšti, kad jų gyvenimas ateityje bus laimingas.

Žmonės labai įnirtingai bando surasti sau tokį darbą, kuris jiems teiks džiaugsmą. Tačiau toks mąstymas yra savotiški spąstai. Reikėtų skirti laimės jausmą, kuris yra gaunamas iš dvasinio gyvenimo – svarbiausios veiklos, tos veiklos, kurioje mes dirbame su pačiu savimi, ugdome save – nuo paprasto darbo, kuris yra tiesiog priemonė tam, kad išgyventume šiame pasaulyje.

Dievas duoda darbą, kurio pagalba galime užsidirbti, ir tai yra mūsų paskirtis šiame pasaulyje. Šioje srityje esame gabūs, galime daug pasiekti. Tačiau ta specialybė, kurios diplomą žmogus įgyja besimokydamas, nebūtinai bus ta sritis, kurioje jis galės realizuoti save bei užsidirbti, nors jam ta veikla ir patiktų.

Kai kurie žmonės mėgsta piešti, tačiau jų paveikslų niekas neperka. Todėl jie galėtų susimąstyti – galbūt ši veikla yra skirta tik jų dvasiniam tobulėjimui, galbūt jie galėtų piešti ikonas ir daryti tai tik tam, kad lavinti savo vidų, o ne tam, kad iš to uždirbti pinigus.

Siūlome paskaityti: 4 žmogaus vystymosi stadijos

Mūsų paskirtis yra ta sritis, kurioje galime dirbti ir tuo pačiu metu aprūpinti save finansiškai, tai pat tokiu būdu išpildyti savo pareigas kitiems žmonėms. Jei norime kažkuo užsiimti, tačiau neturime tam finansų, turėtume suvokti, kad tai yra lavinimuisi skirta veikla, ir kad ji niekur nepabėgs.

Tačiau ta veikla, kuri, galbūt, nebus tokia miela širdžiai, tačiau patenkins fizinius poreikius, jau gali būti vadinama mūsų paskirtimi, kadangi žmogaus paskirtis yra ten, kur jis dirba ir užsidirba.

Kai kurie žmonės mano, kad taip gyventi yra visiškai neįdomu. Atvirkščiai – taip gyventi įdomu, tačiau reikėtų suvokti, kad lavinti save reikia negalvojant apie pinigus.

reikėtų suvokti, kad lavinti save reikia negalvojant apie pinigus.

Kai esame suinteresuoti kažkokia veikla ir tuo metu norime gauti iš jos pinigus – atsiranda problemos. Taip yra todėl, kad savo interesus bei norimą veiklą turėtume daryti dėl Dievo, be noro iš to užsidirbti, tik tada tobulėsime šioje srityje. O ten, kur atsiranda noras užsidirbti, reikėtų tiesiog dirbti.

Jeigu žmogus lavina save meno bei dvasinėse srityse, tuomet ateis laikas, kai šios sritys pradės jam teikti galimybes iš to gyventi. Tai bus malonė iš Dievo. Jei žmogus piešia, daro rankdarbius ar rašo programas dėl Dievo – tai reiškia, kad šie dalykai nekenks kitiems žmonėms.

Verslo kūrimo pavyzdžiai

Pavyzdžiui, žmogus kuria kompiuterinius žaidimus ir nori sukurti tokį žaidimą, kuris būtų skirtas Dievui, kuriame kiti žmonės darytų gerą, lavintų save. Tai yra puiki mintis, tačiau yra viena problema – tokiu dalyku susidomės labai mažai žmonių. Aišku, jeigu tokie žaidimai bus išleidžiami nuolatos, ilgainiui susiformuos sava auditorija, kurią domins ši sritis, jie vertins žaidimus ir nuolatos juos pirks – ilgainiui iš to galima bus pragyventi, ir tai galima būtų vadinti Dievo malone. Tačiau iš pradžių toks dalykas nebus įvertintas. Be abejo, galima sukurti tokį žaidimą, kuris sulauks susidomėjimo iš karto, tačiau jis ugdys žmonėse godumą bei neišmanymą. Todėl tai nėra geras būdas kaip sukurti verslą.

Mes turėtume meniškai daryti tuos dalykus, kuriuos darome dėl Dievo, o dirbti ten, kur gauname pinigų. Jei yra pasirinkimas, geriau yra dirbti parduotuvėje krovėju ir kurti geras programas laisvalaikiu, nei uždirbti iš programų, žlugdančių žmoniją, kūrimo. Atėjus laikui, geros programos taps pagrindiniu uždarbio šaltiniu, ir krovėju būti nebereikės. Meniškus dalykus turėtume daryti dėl Dievo, ir daryti tai tol, kol sulauksime iš Jo dėkingumo.

Pavyzdžiui, Van Gogas, dalininkas – jo darbai labai ilgą laiką buvo niekam nereikalingi ir neįdomus, jais susidomėjo tik tada, kai autorius buvo nugyvenęs jau daug metų. Jis tapo populiarus tik tada, kai mirė – būdamas gyvas jis taip ir nesulaukė populiarumo. Tačiau jis tapo žinomas todėl, kad turėjo viduje jausmą, žinias apie tai, kas yra reikalinga žmonėms. Ne jam, tačiau kitiems žmonėms.

Tik kartais žmogus greitai tampa populiariu – tai priklauso nuo jo išsilavinimo praeituose gyvenimuose. Kai jis yra kvalifikuotas ir teikia naudą kitiems, jis gali greitai tapti sėkmingu. Tačiau tam, kad tapti kvalifikuotu, reikia ugdyti save toje srityje, ir tas ugdymas negarantuoja, kad iš to bus gaunamos pajamos.

Pavyzdžiui, jeigu žmogus norėtų piešti gražius paveikslus kitiems žmonėms, visų pirma jam reikėtų sužinoti, kas tiems žmonėms yra reikalinga, tuomet mokytis piešti taip, kad jiems jo darbai patiktų, ir su laiku žmonės supras bei įvertins jo meną.

Duona

Pateiksiu vieną pavyzdį. Pažįstu vieną žmogų – jis išmano kaip ugdyti save, bet tuo pačiu jis mėgsta paprastą dalyką – kepti duoną.

Sakykime šalyje krizė ir verslas sekasi sunkiai. Ką tai reiškia? Tokiu atveju reikia užsiimti darbu kurį mylime.

Sakykime mes imame kepti duoną. Kepame ją labai skanią ir gerą, tai darome su meile. Tada tiesiog padovanojame duoną kaimynei. Ji paragauja ir užsimano dar mūsų duonos. Jei duona gera – visi žmonės nori tokios duonos. Už gerą ir su meile pagamintą duoną žmogus gali ir sumokėti, bent jau tiek kiek kainuoja kepimas, vis tiek ji perka duoną parduotuvėje. Vėliau dar kažkas paragavęs užsimano duonos.

Mano pažįstamas žmogus, jis tiesiog kepė duoną. Praėjo du metai. Dabar jam nebereikia daugiau nieko daryti. Nereikia niekur darbintis. Žmonės stovi eilėje norėdami gauti jo duonos. Jis nespėja visų norinčių aptarnauti, todėl eilė susidaro visam mėnesiui. Jo duona labai skani. Taip žmogus turi gyventi. Net jei neturite darbo, galima tiesiog daryti dėl žmonių tai, kas sekasi, dovanoti kitiems džiaugsmą.

Net jei neturite darbo, galima tiesiog daryti dėl žmonių tai, kas sekasi, dovanoti kitiems džiaugsmą.

Papasakosiu, kaip vystėsi viena tortų kepimo firma. Viena moteris, nusprendė, kad labai gerai kepti tortus, juos pašventinti ir dovanoti įvairiems žmonėms. Jai nereikėjo galvoti kaip sukurti verslą. Ji kažkur dirbo, o laisvu nuo darbo laiku kepdavo tortus ir dovanodavo. Po to visi tie žmonės pradėjo prašyti jos iškepti tortą. Ji išmokė vieną pagalbininkę kaip kepti tokius tortus su meile. Ir taip jos veikla plėtėsi, kol visas miestas žinojo, kad jos tortai labai skanūs ir norėjo jų nusipirkti. Tortų neužtekdavo.

Tada savininkai nusprendė pasamdyti paprastus darbuotojus, kad prikepti daugiau tortų. Darbuotojai tai darė be meilės. Ir tuomet viskas žlugo.

Reikėjo dar vieną pagalbininkę išmokyti kepti su meile. Ir nereikėjo per daug pasinerti į tą verslą galvojant tik apie pinigus. O tiesiog kepti kiek pavyksta. Duoti žmonėms tikrą, tikrų tortų, saldų skonį. Žmonės žino kas yra tikra.

Jei padarome kažką vertingą su meile, šie dalykai bus labai reikalingi ir paklausūs. Ir taip verslas gali vystytis palaipsniui. Tačiau dažnai tokioje situacijoje žmogui pakiša koją godumas. Žmonės nenori vystytis teisingai ir palaipsniui. Tapti žinomu ir sėkmingu palaipsniui. Jie nori greičiau, greičiau, greičiau… Daugiau pinigų… Greičiau plėsti verslą… Tai reiškia kad žmogus neturi žinių šioje srityje ir tai pakiša jam koją. Todėl visada svarbu pradėti po truputį ir palaipsniui viską daryti su meile – tai yra gerusias būdas kaip sukurti verslą.

Linkime Jums sėkmės!

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here