Persivalgymas

0
239
Persivalgymas

Dažnai valgome daugiau negu reikia. Persivalgymas įvairių tradicijų šventraščiuose įvardijamas kaip yda. Valgydamas daugiau negu reikia, žmogus darosi mieguistas, aptingęs, didėja kūniškumas ir pasyvumas. Tai yra ir padidėjusio kūno svorio, riebalų pilvo ir šlaunų srityje priežastis, taip pat kūno užterštumo priežastis.

Visi norime būti sveiki, turėti gražią figūrą, todėl pakalbėsime apie persivalgymą, jo priežastis ir ką daryti, kad persivalgymas netaptų mūsų įpročiu.

Kada reikia valgyti?

Sakoma, valgyti reikia tada, kai esame alkani. Tačiau galime pastebėti, jog valgyti norisi ir iš nuobodulio, pykčio, nepatenkintų lūkesčių ir kitų emocijų. Toks alkis vadinamas psichiniu alkiu, t.y. valgyti nori ne kūnas, o žmogaus psichika – protas. Psichinis alkis yra net dažnesnis, negu fizinis, kai valgyti nori kūnas.

Jei nuolat valgysime šiais atvejais, norėdami nuslopinti emocijas, galime susilaukti ligų, nes maistą naudojame ne pagal paskirtį. Iš esmės mes suvalgome šias emocijas ir jos materializuojasi. Perteklinis maistas virsta kūno teršalais – toksinais kas ir iššaukia įvairias ligas. Todėl kai jaučiatės blogai, geriau visai nevalgyti, o pirmiausia apvalyti savo protą.

Kaip suprasti, kad alkis yra fizinis ir kūnui tikrai trūksta maisto medžiagų? Ar bandėte kada nepavalgyti visą dieną? Kas tuomet atsitinka? Pradeda jaustis silpnumas, mąstymas ir veiksmai sulėtėja, taip pat jaučiamas deginimas saulės rezginio srityje. Tai ir yra požymiai, kad valgyti nori kūnas.

Tačiau neturėtume jų laukti, valgyti reikia reguliariai nustatytu laiku. 1/3 skrandžio turi būti užpildyta maistu, 1/3 vandeniu, ir 1/3 likti oro, tada maistas optimaliai virškinamas.

Persivalgymas ir protas

Pastebėję alkio požymius turime pavalgyti. O visa kita yra tiesiog nepatenkinta žmogaus psichika, kurią siekiame nuslopinti maistu ir dėl to persivalgome. Taigi kaip pamaitinti žmogaus psichiką – protą?

Galime pastebėti, kad kai užsiimame įdomia veikla arba bendraujame su įdomiu žmogumi dažnai net pamirštame apie maistą. Valgyti visai nesinori ir tai nueina į antrą planą.

Tai ir yra atsakymas kaip pamaitinti žmogaus protą. Reikia užsiimti tuo kas tikrai Jums įdomu, prasminga, bendrauti su tais žmonėmis, su kuriais jaučiate prasmę ir malonumą bendraudami. Taip pat daryti kažką dėl kitų, visuomenės.

Kaip įveikti persivalgymą?

Žmogaus psichika daugiausiai maitinasi iš kitų žmonių – santykių su jais. Galime pastebėti, kad kai bendraujame su mums patinkančiu žmogumi, jaučiame džiaugsmą. Taip pat kai padarome laimingu kitą žmogų irgi jaučiame džiaugsmą ir palaimą. Todėl verta neatlygintinai kažką daryti dėl kitų žmonių, jie dėkoja mums ir gyvenimas prisipildo nuostabaus jausmo.

Taip pat svarbus yra laiko planavimas. Jei jaučiate, kad veikla ima nusibosti, reikia ją pakeisti kita veikla. Žmogaus smegenys negali ilgą laiką koncentruotis į tą pačią veiklą, jos pavargsta, todėl veiklas reikia pakeisti.

Pavyzdžiui jei ilgai sėdėjote prie kompiuterio, išeikite į lauką pasivaikščioti, susitikite su draugu, pabendraukite. Jei ilgai dirbote fizinį darbą, tuomet pabūkite ramiai, paskaitykite knygą ar tiesiog atsipalaiduokite. Veiklą reikia keisti kas kelias valandas, tuomet žmogaus protas išlieka žvalus ir patenkintas.

Galime pastebėti, kad eidami anksti miegoti, ryte atsikeliame daug šviesesne galva ir jaučiamės pailsėję psichiškai. Todėl geriausia eiti miegoti 21 – 22 valandą vakaro.

Jei supykstate, ar jaučiate nusivylimą, galbūt kažkas Jus įskaudina – šias emocijas galite pašalinti nusimaudę. Geriausia tai padaryti vandens telkinyje jei yra tokia galimybė, arba po dušu. Kuo vanduo šaltesnis, tuo jis geriau nuplauna negatyvias emocijas. Pabandykite, ir niekada nereikės persivalgyti esant neigiamoms emocijoms.

Kuo vanduo šaltesnis, tuo jis geriau nuplauna negatyvias emocijas.

Taip pat svarbu derinti darbo ir poilsio režimą. Dažnai norime nudirbti daug, tačiau tai darome savo poilsio sąskaita, o tai reiškia jog vėliau galime pasijusti išsekę. Todėl dalį laiko būtinai skirkite poilsiui.

Visa tai yra priemonės, padedančios pamaitinti psichiką – protą. O jei protas patenkintas, fiziniam kūnui pakanka nedaug maisto. Laimingam žmogui natūraliai nekils noras persivalgyti, nes jis ir taip jaučiasi gerai.

Būkime gražūs ir sveiki!

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here