Vandens filtras ar gamtos galia?

0
551
vandens filtras

Kaip teigia vandens specialistai, Lietuvoje iš giluminių gręžinių išgaunamas vanduo yra geros kokybės. Tačiau dažnas gyventojas, ypač jei domisi sveiku gyvenimo būdu, skundžiasi vandens kokybe – vanduo neskanus, jame pasitaiko nuosėdų. Kaip valyti vandenį? Ar gali padėti vandens filtras? O gal yra kažkokie natūralesni būdai?

Vandens filtrai

Daug įmonių reklamuoja ir parduoda vandens filtrus. Nuo pačių paprasčiausių – anglies, iki atbulinio osmoso sistemų. Anglies filtrai nelabai praktiški, dėl savo mažo efektyvumo, trumpo tarnavimo laiko. O ką galime pasakyti apie osmoso filtrus?

Paklausykime ką sako vandens specialistas atstovaujantis vandentiekį:

Kaip teigia vandens specialistas, galime drąsiai naudoti vandenį iš čiaupo. Tačiau ką daryti jei tas vanduo yra neskanus, o gal net bjaurus?

Osmoso sistemų yra įvairiausių, brangesniuose net yra vadinamos mineralizavimo kasetės. Jos skirtos pripildyti vandenį mineralų, kuriuos pašalina osmoso filtrai. Tačiau toks vanduo, jei ir pripildytas mineralų, yra dirbtinis. Kaip ir viskas, kas šiame pasaulyje yra dirbtina, nėra gerai žmogui. Geriausi natūralūs dalykai.

Vandens filtras turi savų pliusų ir minusų. Žinoma čia aptarėme ne visus filtrus, galbūt yra ir daugiau, kurie yra geri ir nekenkia vandeniui. Jei žinote koks yra geras vandens filtras, pasidalinkite komentaruose.

Geriausias vanduo žmogui

Taigi koks vanduo yra geriausias žmogui (nuo geriausio iki blogiausio) žinoma jeigu kiekvienas iš šių šaltinių nėra ypatingai užterštas:

  • Vanduo iš kalnų ar švaraus gamtos šaltinio yra geriausias. Ne veltui yra žmonių, kurie važiuoja ir veža vandenį iš šaltinio
  • Vanduo iš gręžinio ar šulinio
  • Vanduo iš čiaupo, filtruotas ir pirktinis vanduo priklausomai nuo švarumo

Prieš geriant vandenį iš naujos vietos, reiktų jį pasitikrinti. Net ir iš šaltinio.

Kuo vanduo yra arčiau gamtos, tuo jis yra sveikesnis žmogui. Vandentiekyje, nors ir išgaunamas švarus, pereina daugybę vamzdžių, kurie yra seni. Be to statūs vamzdžių kampai suardo vandens struktūrą.

Jei turime tik tokį vandenį, kaip jį apvalyti ir padaryti panašų į vandenį iš gamtos?

  • Supilkime vandenį į butelį ir užšaldykime. Palaikykime per naktį kameroje, kol pilnai sušals. Užšaldytas ir atšildytas vanduo atgauna pirminę vandens struktūrą – jis vadinasi struktūrizuotas vanduo. Tokį vandenį jau gerti bus žymiai maloniau žmogui.
  • Po nakties ištraukime vandenį iš šaldytuvo ir ryte Saulei tekant nuneškime pastatyti į lauką ar į balkoną. Vanduo turi pastovėti visą dieną ant Saulės. Saulė tai galinga asmenybė, kuri suteikia gyvybę visai mūsų planetai, pakrauna, suteikia džiaugsmo ir energijos.
  • Vakare tegu vanduo lieka lauke ir stovi visą naktį mėnulio šviesoje. Saulė pakrauna, o Mėnulis padeda įsisavinti energiją. Mėnulis labai galinga asmenybė – Jis varinėja vandenyną, augina mums daržoves ir net mus pačius, juk sakoma, kad naktį miegodami mes augame. Mėnulis padeda vandeniui įsisavinti Saulės energiją.
    Po nakties ryte galima vandenį parnešti ir gerti.

Šis būdas yra labai panašus į tą, kurį naudoja pati gamta. Žiemą vanduo visuose telkiniuose užšaldomas. Žiema, tai apsivalymo, ramybės metas. Gamta miega, ilsisi. Pavasarį viskas atitirpsta ir tai nepaprastai malonu žmogui. Tuomet viskas gauna daug Saulės ir Mėnulio šviesos, viskas auga, žydi, gamta gyvuoja.

Todėl tai yra šis tas daugiau, nei tiesiog cheminių teršalų išvalymas. Paragaukime ir pasirinkime kas mums skaniau.

Vandens apvalymo ideja pasidalino Dr. O.G.Torsunovas

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here