Milijonierius – 11 milijonieriui būtinų įgūdžių

0
431
Milijonierius

Kiekvienas žmogus pasiekia padėtį, kurios yra vertas. Kokios yra vidinės savybės ir įgūdžiai žmonių tapusių milijonieriais? Patirtimi dalinasi sėkmingas verslininkas Patrick Bet David.

Kas gali būti milijonierius? Tvirtai tikiu, kad kiekvienas žmogus, išmokęs toliau išdėstytus dalykus – milijonieriui būtinus įgūdžius, gali pats tokiu tapti. Kai sakau – kiekvienas, vadinasi, kiekvienas, išskyrus, žinoma, žmones su didelėmis sveikatos problemomis.

Šiandien dėviu marškinėlius su užrašu „Mėgaukis kapitalizmu”. Taip, kapitalizmas – ne tobula sistema. Gyvenau socialistinėje, diktatoriškoje visuomenėje, o pusė mano šeimos – komunistai ir imperialistai, todėl esu patyręs visko. Ir vis dėlto tikiu kapitalizmu.

Žmonės man sako: „Tu nesupranti. Aš iš neturtingos šeimos“. Tačiau aš taip pat neužaugau pasiturinčiai. Mano tėvas 15 metų dirbo „Viskas už 99 centus“ parduotuvėje, o tėvams išsiskyrus, mama turėjo grįžti į Iraną, nes jai pritrūko pinigų. Gaudavau socialinio aprūpinimo pašalpą. Tarnavau kariuomenėje. Mano pažymių vidurkis buvo tikrai prastas.

Jei paklausčiau savo vidurinės mokyklos draugų, jie pasakytų, kad aš – paskutinis žmogus, apie kurį jie pagalvotų kaip apie sėkmingą verslininką. Tačiau vienas įvykis pakeitė mane visam laikui – mano tėvą ištiko širdies infarktas.

Daug žmonių sunkiai dirba 90 dienų ir tada grįžta prie savo senų ir blogų įpročių. Tam, kad žmogus uždirbtų tiek pinigų, kiek milijonierius, reikia pasikeisti visam laikui.

Svarbu suvokti, jog pinigai yra čia pat. Jie sukasi aplinkui.

Kiek žmonių lietė šiuos 200 dolerių, kol jie atsirado mano piniginėje? Jie praėjo pro tūkstančius, tačiau dabar yra pas mane. Galiu su jais daryti ką noriu, o jie vis suksis aplink. Pinigai užsilieka ilgiau rankose to žmogaus, kuris sugeba tuos pinigus užlaikyti ir paversti juos didesniais pinigais.

Aptarsime 11 įgūdžių, kuriuos išsiugdę milijonieriai pasiekė sėkmę.

1. Įtikinti

Milijonieriams reikia mokėti įtikinti:

  • Savo šeimą (tam, kad juos palaikytų kaip verslininką)
  • Investuotojus
  • Būsimus darbuotojus (tam, kad jie norėtų dirbti dar mažoje įmonėje)
  • Visus žmones (reikia įtikinti, kad produktas jiems tikrai reikalingas)

Ir lygiai taip pat reikia mokėti įtikinti, motyvuoti save dirbti kasdien.

2.  Perprasti žmones

Milijonieriai šį dalyką sugeba puikiai. Jie girdėjo tiek melų, patyrė tiek išdavysčių, jog ilgainiui išmoko atpažinti tokio elgesio signalus.

Tokie žmonės perpranta savo klientus ir darbuotojus iškart. Dauguma kiaurai permato žmones, kurie per daug savimi pasitiki ir meluoja apie savo sugebėjimus. Tačiau kartais stebiuosi, kaip visai sėkmingi verslininkai patenka į tokių žmonių spąstus.

Žinoma, į tai nereikia žiūrėti tik iš blogosios pusės. Milijonieriai sugeba perprasti ir artimus žmones tam, kad suprastų, kiek ir kaip reikia jais rūpintis. Taip pat tokie žmonės geba perkąsti savo partnerius ir supranta, ką jie galvojo tik pradėję savo verslus.

Ir svarbiausia – milijonieriai moka mąstyti į priekį, t. y. žinoti, ko klientui reikia dabar, ko jam reikės po metų, po trejų ir taip toliau.

3. Dalintis turtu

Mano pažįstami – daug pinigų uždirbę žmonės – savo turtu dalinasi su kitais.

Kai Steve Jobs mirė, jam priklausė vos 0,6 procento Apple akcijų. Tik pagalvokite – jis buvo kompanijos pradininkas, o jam priklausė vos 0,6 procento turto. Daugybė žmonių praturtėjo iš Microsoft, Amazon ir panašiai. Tokie turtai  nėra uždirbami vieno žmogaus. Į šį procesą įsilieja daugybė.

Vienas mano pažįstamas žydas man visada pasakojo, kodėl žydų visuomenė visada turėjo daug pinigų. Jo žodžiais, žydų sėkmės paslaptis yra ta, jog kai vienas žmogus uždirba pinigų, visi uždirba pinigų. Jeigu įmonės vadovas dirba tokiu principu, kiekvienas nori dirbti su juo kartu, nes žino, kad jeigu bendradarbiaus, taip pat susikraus turtus.

4. Balansas

Viena iš priežasčių, kodėl milijonierius sugeba greitai kilti – supratimas, jog visada reikia balanso. Kuo greičiau vadovas supras, jog jam reikalinga komanda, tuo greičiau jis kils karjeros laiptais.

Dauguma protingų, motyvuotų žmonių, mokykloje gavę gerus pažymius, buvo perfekcionistai. Todėl tokiems žmonėms dažniausiai nesisekė labiausiai, nes jie įpratę viską daryti patys. O žmonės, neturėję aukšto vidurkio ir negavę gerų pažymių, supranta, jog visur reikia pagalbos.

Norint suklestėti, reikia išmokti deleguoti pareigas ir atsakomybes ir atsižvelgti į kitų nuomonę tiek pat kiek ir savo.

Norint suklestėti, reikia išmokti deleguoti pareigas ir atsakomybes ir atsižvelgti į kitų nuomonę tiek pat kiek ir savo.

Dažnai mėgstu klausti savo personalo nuomonės dėl kai kurių dalykų. Išklausau įvairių žmonių nuomonių. Klausiu skeptiškų, bet protingų žmonių, išklausau ir žmonių, kurie viskuo tiki ir manimi pasitiki, nuomones. Ir žinoma, negalima pamiršti ir tų per vidurį. Noriu žinoti, ką mano visi.

Taigi, balansas svarbus  visur – tiek komandoje, socialiniuose tinkluose, marketinge ir bendradarbiavime.

5. Pritraukti

Milijonieriai traukia talentus – geriausius vadovus, sėkmingiausius pardavimų specialistus ir t.t. Jie traukia draugus, kurie bendradarbiaus versle ir be galo sėkmingus žmones, kurie nori dirbti kartu su jais. Jie traukia tokius žmones ne dėl to, kad nori ką nors jiems parduoti, bet tam, kad turėtų tvirtą pagrindą po kojomis.  Jie tiesiog sugeba užmegzti geriausias pažintis.

6. Būti energingu

Aš vis dar negeriu kavos. Net tada, kai šeimoje gimė vaikas, negėriau kavos.  Žmonės manęs klausia, kaip tai padariau. Aš tiesiog išmokau gyventi miegodamas nedaug. Svarbiausia yra rasti sau tinkamą režimą, ir nuolat motyvuoti save. Reguliarus sportas ir tinkama mityba – svarbiausi dalykai norint būti energingu ir produktyviu visada.

7. Spręsti problemas

Milijonierius žino, kaip reikia galvoti apie problemas. O kai problema išanalizuojama, daug lengviau surasti būdą, kaip ją išspręsti. Sunku patikėti, bet to galima išmokti. Tai galima padaryti tiesiog sakant „ne“ 90% siūlomų projektų. Milijonieriai įvertina, į kurias sritis verta investuoti savo laiką ir resursus, taip apsisaugodami nuo didžiosios dalies problemų.

8. Laiko planavimas

Dauguma naujų verslininkų negali suklestėti, nes per daug laiko praleidžia Facebook, Snapchat ir kituose socialiniuose tinkluose vietoje to, jog investuotų savo laiką tam, kas naudinga jų verslui, t.y. ieškotų ryšių, produktų, darbuotojų, bendradarbiavimo galimybių, megztų pažintis ir panašiai. Jie nėra žvalgyboje ir todėl jiems nesiseka.

Laiko planavimas – tai sugebėjimas pusantros valandos susitikimą sutrumpinti iki valandos neprarandant jo efektyvumo. Reikia išmokti, kaip 30 minučių skambutį paversti 10 minučių skambučiu. Reikia išmokti palikti produktyvią ir informatyvią žinutę, neiššvaistant jai 6 minutes savo laiko. Gerai savo laiką planuojantys žmonės tiesiog sugeba komunikuoti su kitais daug greičiau.

Milijonierius taip pat žino, kur vis dėlto negalima dėti laiko limitų, ypatingai kai kuriuose savitarpio santykiuose. Kartais žmogus gali įsižeisti, nes jam neskiriame pakankamai savo laiko. Visi žmonės užimti savais reikalais, todėl reikia mokėti laviruoti ir nenaudoti frazės „aš labai užsiėmęs“ per daug.

Sėkmingi verslininkai suranda būdų išlaikyti sveiką protą nepoilsiaudami per ilgai. Nesame girdėję apie sėkmingus verslininkus, kurie nuolat atostogauja. Tačiau jie sugeba pailsėti per daug neatsitraukdami nuo darbo. Jie pasikrauna energijos nueidami į SPA sekmadienį ir ten praleisdami visą dieną. Tai svarbu norint nepervargti ir žmogiškai pailsėti. Dažnas naujokas versle tiesiog atostogauja per daug, o tada stebisi, kodėl verslas nesiseka. O priežastis labai paprasta – jie labiau susirūpinę atostogomis, nei darbu.

9. Milijonierius tvarko pinigus protingai

Būtina išmokti savo pinigus valdyti atitinkamai. Kai mano verslas suklestėjo, žmona pasiūlė mums nusipirkti namą. Aš griežtai atsisakiau.

Kai mano verslas suklestėjo, žmona pasiūlė mums nusipirkti namą. Aš griežtai atsisakiau.

Nors mes turėjome pakankamai pinigų jį įsigyti, nuomavomės sau namą 5-erius metus, kol galų gale nusipirkome. Kodėl? Norėjau didžiąją dalį savo pinigų skirti verslui. Norėjau paversti savo 600,000 dolerių 6 milijonais dolerių.

Reikia suprasti, jog versle nuolat teks rizikuoti, ir rizikuoti taip, kad pajamos kiltų. Tuo pačiu didės ir santaupos.

10. Būti agresyviai kantriu

Agresyvus kantrumas – atrodo visiškai nesutampanti tarpusavyje sąvoka. Tačiau tai įmanoma. Reikia būti užsispyrusiam siekti tikslų ir tą daryti, tačiau tuo pačiu išlikti psichologiškai kantriam ir suprasti, kad viskas bus gerai. Kiekvienas milijonierius tai žino.

Didžioji dalis sėkmės yra darbas ir kantrybė. Geriausi vadovai nuolatos sau sako – „žinau, kad tuoj pasiseks “. Jei vieną savaitę pasodiname 100 sėklų, kitą savaitę turėsime 200, po to 300 ir taip toliau. Kai nuolatos dirbame, ŽINOME, jog kažkas gero turi atsitikti.

11. Mokytis

Milijonierius nuolat mokosi ir tobulėja. Jie visada ieško geresnių būdų atlikti užduotis, domisi savišvieta. Jie mąsto lyg būtų pradedantieji  – yra smalsūs ir visada ieškantys bei norintys tobulėti.

Parengta pagal patrickbetdavid.com

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here