Vaikystėje ugdosi vaiko esminiai charakterio bruožai ir formuojasi elgesio įpročiai, kuriuos vėliau labai sunku koreguoti. Vaikų darželis čia suvaidina didelį vaidmenį.
Daugelis tėvelių palieka savo mažylius darželiuose ir retai susimąsto apie pasekmes. Ar verta leisti vaiką į darželį? Juk vaikui norisi bendrauti su kitais vaikais, ar vaikų darželis yra tam tinkama vieta?
Vaikų darželis – kovos laukas?
Jeigu moteris turi galimybę neleisti vaiko į darželį, geriau tegu jo ir neleidžia. Arba bent jau labai atidžiai renkasi, kur išleisti vaiką. Dabar vaikai, bendraudami vaikų darželyje, labai stipriai traumuoja savo psichiką.
Dažnai vaikų darželis apjungia žmones, kurie neturi tokios pačios gyvenimo krypties. Pavyzdžiui, jeigu darželyje atsiranda nors vienas vaikas, kuris auga degradavusių žmonių šeimoje, tai jis pradės visus mušti, pravardžiuoti ir kankinti kitus vaikus. Tokiu būdu toks vaikas traumuoja kitų vaikų psichiką.
Deja, tėvai negali garantuoti, kad visus vaikus iš degraduojančių šeimų, tame vaikų darželyje, išsiuntė namo. Tėvai negali garantuoti, kad tame darželyje, jie sugebės apsaugoti savo vaiką nuo negatyvaus, nepageidaujamo bendravimo.
Vaikai neturi intelekto su kuo jiems bendrauti, todėl jie yra saugomi tėvų.
Vaikai neturi intelekto su kuo jiems bendrauti, todėl jie yra saugomi tėvų.
Jeigu tėvai turi intelektą, jie atidžiai stebi, kokioje grupėje, su kokiais vaikais jų atžala yra ugdoma, ir koks bus tokio ugdymosi rezultatas.
Tėvai privalo stebėti, koks yra auklėtojų sąmonės lygis. Jeigu jie pastebi, kad kažkas yra ne taip, reikėtų stengtis vaikui suteikti geresnes ugdymosi sąlygas.
Jeigu mes leidžiame vaiką į darželį su tikslu daugiau padirbėti ir užsidirbti daugiau pinigų šeimai, tai tikrai vėliau dėl to gailėsimės.
Traumavus vaiko psichiką, mes patirsime tiek daug sunkumų gyvenime, kad tie centai, kuriuos užsidirbome vaiko psichinės sveikatos sąskaita, pasirodys mums tik apgailėtinu menkniekiu palyginus su tuo, ką mes praradome.
Gera vaiko priežiūra – pusė darbo
Jeigu tėvai turi nors ir mažytę galimybę palikti savo vaiką gero žmogaus priežiūrai, kuriam nereikia daug pinigų, kuris, tiesiog, yra pasiryžęs duoti vaikui meilę ir nebūtinai privalo suteikti jam gerą išsilavinimą, tai vaiko tėvai, be jokių abejonių, privalo pasirinkti šį būdą.
Jeigu tėvai nori, kad jų vaikas tikrai būtų ugdomas palankioje aplinkoje, jis ieško tokius pačius nelaimingus, pagal situaciją, tėvus. Susivienija su jais, ir pakaitomis prižiūri vieni kitų vaikus arba pasamdo gerą žmogų, kuris tai darytų tiesiog vieno iš jų namuose.
Tiesiog, susivienija keletas šeimų, suranda gerą auklę, kuri su malonumu užsiimtų su vaikais ir išeina pats nuostabiausias pasaulyje vaikų darželis.
Šiuos vaikus suvienija tėvai, kurie turi tokį patį požiūrį ir tai reikštų, kad vaikai auklėsis tinkamoje aplinkoje ir turės teisingą sąmonę.
Šiuos vaikus suvienija tėvai, kurie turi tokį patį požiūrį ir tai reikštų, kad vaikai auklėsis tinkamoje aplinkoje ir turės teisingą sąmonę.
Dorybingi žmonės, gyvendami visuomenėje, kurioje nėra apsaugos, privalo apsaugoti save, formuodami gilius santykius. Pavyzdžiui, kažkas gali prižiūrėti vaikus ir tokiu būdu padaryti gerą darbą kitiems.
Iš tikrųjų, yra labai daug įvairių būdų, kaip galima susivienyti geriems žmonėms tam, kad jie darytų gerus darbus. Vienas iš jų yra vaiko auginimas palankioje aplinkoje. Jeigu nėra pinigų, tai turi būti geri ryšiai ir santykiai.
Turime prisiminti, kad, tiesiog paprastai atiduodami savo vaiką į darželį – rizikuojame traumuoti vaiko psichiką. Todėl jeigu norime, kad mažylis jaustųsi saugus, laimingas ir gerai leistų laiką darželyje, pirmiausia atidžiai rinkimės įstaigą, kurią lankys mūsų vaikas.
Parengta pagal Dr. O.G. Torsunovo paskaitas
Pasidalinkite su kitais!