Geriausias būdas auginti vaikus

0
568
kaip auginti vaikus

Tėvai dažnai galvoja, kad dėl netinkamo jų vaikų elgesio yra kaltas darželis, vėliau mokykla, televizorius, kompiuteriniai žaidimai. Visi aplinkui kalti, tik ne jie patys.

Šiandien ieškome atsakymo, koks yra geriausias būdas auginti vaikus, kurie būtų laimingi ir mus padarytų laimingais. Pirmas žingsnis žengiant šiuo keliu yra – prisiimti atsakomybę.

Pirmas žingsnis žengiant šiuo keliu yra – prisiimti atsakomybę.

Tėvų pavyzdys

Įsivaizduokime tokią situaciją, kai iš lovos reikėtų keltis anksti ryte, pavyzdžiui, penktą valandą ryto, kai visi kiti aplinkui dar saldžiai miega ir gali sau leisti atsikelti tik septintą valandą. Ar atsikelsime lengvai ir su gera nuotaika? Mes esame suaugę žmonės, esame intelektualūs, o įsivaizduokime mažą vaiką, jo intelektas yra visiškai veikiamas aplinkos, todėl jam yra žymiai sunkiau.

Dabar įsivaizduokime mamą, grįžtančią iš darbo ir nuolat plepančią telefonu savo malonumui. Vėliau iš darbo grįžta tėtis, kuris pradeda žiūrėti krepšinį, o vaikas turi ruošti pamokas. Jis turi sukurti atmosferą, kurioje vyrauja asketizmas, askezė.

Tai tas pats, kai mama ir tėtis valgo, o vaikas pasninkauja nors jam yra tik penkeri ar septyneri metai. Supraskime, vaikas pats savaime nesugeba elgtis kitaip negu daro jo tėvai. Jis yra per mažas ir dar neturi pakankamai valios.

Tėvai turi sukurti palankią atmosferą. Jie privalo dirbti su savimi, kai grįžta iš darbo, būti pavyzdžiu vaikui. Deja, mama ir tėtis grįžta namo ir tiesiog mėgaujasi savo malonumais. Rezultatas yra toks, kad jų vaikas irgi nori mėgautis savo malonumais.

Tėvai turi sukurti palankią atmosferą. Jie privalo dirbti su savimi, kai grįžta iš darbo, būti pavyzdžiu vaikui.

Jis daro namų darbus per jėgą, per daug nesistengdamas ir greitai bėga prie kompiuterio, žaisti kompiuterinių žaidimų, nes namuose vyrauja tokia atmosfera. Jis negali turėti tokių pačių malonumų kaip mama ir tėtis, todėl jis užsiima savo vaikiškais reikalais. Priklausomai nuo kūno raidos, žmogus turi savo interesų.

Mokymasis žaidžiant

Būdamas vaikas, žmogus labai stipriai džiaugiasi šiuo pasauliu, todėl jis su viskuo susipažįsta žaisdamas. Tačiau jeigu mokykloje lavinimas nevyksta per žaidimus, tai yra mokyklos problema, tuomet jam reikia kompiuterinių žaidimų. Kiekvieno mokinio tėvai turėtų užsiimti teisinga, kryptinga veikla, tada vaikas su malonumu ruoš pamokas, atliks užduotis.

Dar geriau, jei mama žaisdama su vaiku, padės paruošti namų darbus.

Kiekviena moteris iš prigimties yra talentinga. Jos talentas pasireiškia auklėjime, gaminime ir globojime. Šiuose trijuose dalykuose kiekviena moteris yra specialistė.

Kiekviena moteris iš prigimties yra talentinga. Jos talentas pasireiškia auklėjime, gaminime ir globojime.

Žinoma, būna ir tokių moterų, kurios tingi, kurios, tiesiog, nenori užsiimti tokiais dalykais, bet tai visiškai nereiškia, kad jos nėra specialistės.

Jos tiesiog tingi, bet kiekviena moteris šiuose trijuose dalykuose yra specialistė, todėl moteriai nėra sunku padėti savo vaikui, auklėti jį, naudojant įvairius žaidimus.

Šeimos vertybės

Reikia parodyti meilę. Deja, meilė dažnai nėra žmonių gyvenimo tikslas, todėl, kad meilę gauname iš Dievo, ji yra nesavanaudiška. Tokios tyros, nesavanaudiškos meilės negalime dirbtinai sukurti žmonių santykiuose, kurie remiasi egoizmu.

Jeigu žmogus meldžiasi Dievui, siekia šventumo, tai rezultate to, toks žmogus gauna tą nesavanaudiškumo skonį ir gali juo dalintis su vaikais, artimais žmonėmis.

Tada atsiranda nuostabūs, šviesūs santykiai šeimoje. Tuo remiasi vaiko auklėjimas, kurį naudojo ir senovės kultūros. Jos irgi teigė, kad be maldos nebus įmanomas laimingas šeimos gyvenimas.

Šeimos centre turi būti Dievas, jeigu to nėra, nėra ir normalaus auklėjimo. Tačiau jei mes pasirenkame teisingas vertybes, tuomet nereikia per daug stengtis auginti vaikus, jie automatiškai išauga dorybingais ir gerais žmonėmis.

Auginkime vaikus atsakingai ir atminkime, kad svarbiausia vaikų auklėjime – mūsų asmeninis pavyzdys.

Parengta pagal Dr. O.G. Torsunovo paskaitas

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here