Bėgimo nauda

0
2

Ką duoda reguliarus bėgimas? Apie naudą kūnui visi žino, kad dirba visi raumenys, gilėja kvėpavimas, kūnas lėčiau sensta, stiprėja širdis ir tt, tai neišsiplėsiu.

Bet yra ir kai kas daugiau. Bėgant kūnas ir psichika iš gamtos prisipildo energijos, kurios visiems dažnai trūksta, ypač jei daug laiko praleidi patalpoje, prie kompiuterio, ar yra kažkokie sunkesni gyvenimo periodai. Po bėgimo jaučiam kūno ir proto aktyvumą, linksmumą, viskas einasi lengviau.

Energijos trūkumas gali pasireikšti įvairiomis formomis – psichikoje, emocijose, o vėliau ir kūne.

Lengvos formos:

Nėra jėgų atlikti savo pareigas

Nėra jėgų dirbti ar kažką padaryti

Nėra jėgų su kažkuo pasikalbėti

Įtampa kūne ar psichikoje (stresas)

Nėra koncentracijos (išsiblaškymas)

Trūksta valios

Susikaustymas

Pastoviai šalta

Neišeina priimti sprendimą

Visi šie dalykai rodo nepakankamą energijos (valios) kiekį esamoms užduotims atlikti (panašiai kaip norėtum kažką pirkti bet neužtektų pinigų). Vėliau jei nieko nedaryti ir toliau eikvoti prasideda sunkesnės būsenos ir palaipsniui pereina į kūno problemas.

Sunkesnės formos:

Bejėgiškumas

Neįveikiamos kliūtys

Neįveikiamos sienos pojūtis

Situacija be išeities

Jausmas, kad viskas baigta

Nemiga

Prisirišimas prie kavos

Rūkymas

Įvairios baimės

Skausmai ir spazmai kūne (ivairios ligos)

Jei yra kažkurie iš šių dalykų, nesvarbu ar tai lengvos ar sunkesnės formos, juos galima įveikti bėgimu (dinamine askeze).

Judant gamtoje ilgą distanciją iš pradžių atsistato mūsų psichikos paviršius (lengviau saveikauti su pasauliu), po to atsistato emocijos, mintys, tada gydosi nuotaika ir kūno organai, tada giluminis savęs suvokimas, priklausomybės.

Prisipildžius jėgų ir sustiprėjus valiai viskas pasidaro daug lengviau. Problemų nepastebi ir jas gali įveikti. Taip galima išeiti iš minuso bent jau į nulį (jaustis normaliai), o vėliau ir į pliusą, įveikti kliūtis, pakelti gyvenimą į kitą lygi.

Taip pat galima vaikščioti (užtrunka dvigubai ilgiau). Pradėti nuo mažų distancijų ir palaipsniui didinti (neturi būti per sunku).

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here