Kaip atpažinti ir ugdyti 4 vaiko charakterio rūšis

0
1273
vaiko charakteris

Kiekvienas vaikas jau gimsta su jam būdingomis prigimtinėmis savybėmis. Vaikai ugdomi vienodai, todėl dažnai po mokslų jie nežino kuo užsiimti. Kaip ugdyti vaiką ir atskleisti tai, kas jam duota iš aukščiau, kad jis taptų sėkmingu žmogumi?

Vedos teigia, kad vaikų auklėjimas turi vykti pagal jų intelektą. Taip pat yra sakoma, kad geriau blogai atlikti savo pareigas, nei gerai – svetimas. Vaikai, kurie gimsta, turi keturis pagrindinius charakterio polinkius. Labai svarbu suprasti, koks kiekvieno vaiko charakteris.

Jeigu tėvai atpažino vaiko polinkius ir teisingai juos ugdo, tai vaikas užauga sėkmingu žmogumi. Jeigu tėvai renkasi mažylio auklėjimą ne pagal jo polinkius, tai vaikas, kai užaugs, nežinos kuo jam gyvenime užsiimti.

Galime išskirti keturis vaiko charakterio tipus:

Pirmasis tipas – Intelektualai

Vaikai, turintys polinkį į studijas ir tyrinėjimus. Kai jie užaugs taps juristais, gydytojais, psichologais, vienuoliais, kunigais, pedagogais ir t.t.

Tai tokie žmonės, kurie yra linkę į mokslus, darbą su savimi ir kitų žmonių mokymą. Tai yra jų gyvenimo prasmė. Tokie vaikai jau vaikystėje nori kažko mokytis, siekia žinių.

Fiziškai jie nėra labai aktyvūs ir judrūs, tuo tarpu, turi stabilią psichiką. Tokių vaikų pagrindinė charakterio savybė – teisingumas ir išmintis.

Jeigu vaikas gimė linkęs į pirmąjį tipą, tai tokio vaiko neįmanoma papirkti. Jam reikia, tiesiog, viską paaiškinti ir jis supras. Tokio vaiko negalima kankinti jokiais papirkinėjimais, negalima sakyti „padaryk taip ir gausi ledų“ – tokia strategija, tiesiog, nesuveiks. Jam nereikia kažkokio daikto, jis turi suprasti kodėl jis turi tai daryti.

Tokio vaiko negalima kankinti jokiais papirkinėjimais, negalima sakyti „padaryk taip ir gausi ledų“ – tokia strategija, tiesiog, nesuveiks.

Pirmojo vaikų tipo trūkumai: žmonių vengimas, užsisklendimas, polinkis mokytis, bet nieko kito nemokyti. Šie trūkumai pasireiškia jeigu šio tipo vaiko charakteris neišvystytas.

Taip pat vienas iš šio tipo neišvystyto charakterio trūkumų yra mokytis, nekeliant jokių papildomų klausimų. Jiems yra būdingas nepriklausomas mokymasis, visiškai neturint noro klausytis vyresnių žmonių. Tokių vaikų bruožas – perdėtas savarankiškumas, kuris, deja, yra nepalankus jiems.

Būtų gerai, kad tokie vaikai klausytų vyresnių žmonių patarimų ir juos taikytų.

Antrasis tipas – Vadovai

Antrojo tipo vaikai, linkę valdyti, vadovauti, nustatyti taisykles ir įstatymus. Jie nuo vaikystės stengiasi kurti teisingą gyvenimą ir rodyti savo valdžią.

Taigi, tokie vaikai turi du pagrindinius charakterio bruožus, kurių trūkumas yra ambicingumas ir užsispyrimas. Deja, jų užsispyrimo neįmanoma pažaboti.

Tokie vaikai yra linkę ginti kitus. Pavyzdžiui jeigu toks vaikas mato, kad kažkas skriaudžiamas, jam nesvarbu, kad skriaudikas stipresnis, jis tuoj pat eina ginti. Pagrindinis jų charakterio bruožas – drąsa ir bebaimiškumas. Beje, antrojo tipo vaikai yra gailestingi.

Pavyzdžiui jeigu toks vaikas mato, kad kažkas skriaudžiamas, jam nesvarbu, kad skriaudikas stipresnis, jis tuoj pat eina ginti.

Vaikai, priklausomai nuo jų psichinio išsivystymo, randa sau vietą valdžios struktūrose – nuo prezidento iki policininko. Jie yra linkę į politinę veiklą ir mėgsta narplioti kolektyve susiklosčiusius santykius.  Tokie vaikai turi stiprų atsakomybės  jausmą, yra linkę atlikti įvairias askezes ir turi pareigos jausmą.

Jeigu norėsime, kad vadovo tipo vaikas taptų akademikas, deja, padarysime jį nelaimingą.

Trečias charakterio tipas – Verslininkai

vaikas verslininkasTai tokie vaikai, kurie yra linkę į prekybą. Nuo pat vaikystės jie kažką renka, kolekcionuoja, mėgsta keistis savo daiktais su kitais. Mokykloje ima kažkuo prekiauti, paauglystėje eina į turgų ar užsiima panašia veikla.

Tokių vaikų pagrindiniai charakterio bruožai – dosnumas ir godumas. Šie bruožai priklauso nuo vaiko brandos. Gali reikštis vaiko dosnumas, arba jo godumas. Žinoma, šie bruožai gali reikštis ir kartu. Tokie vaikai gali viską atiduoti kitiems, kažką pasisavinti ir negrąžinti atgal. Jie yra verslininkai ir siekia sau naudos.

Visi garsiausi verslininkai aukoja didelę dalį savo pelno. Taigi svarbu verslininkui išugdyti vieną pagrindinių jo savybių – dosnumą. Išmokti rūpintis ne tik savimi, bet ir savo darbuotojais, vargstančiais, visuomene.

Ketvirtas vaiko charakteris – Darbininkas

Tokie vaikai mėgsta meistrauti, daryti kokius nors konkrečius ir praktiškus darbus. Viską nori daryti savo rankomis. Užsiėmę mėgstamu darbu, jaučia didelį pasitenkinimą. Jie nemėgsta teorijos, bet viską mėgsta atlikti praktiškai. Jų svarbiausias charakterio bruožas – darbštumas.

Tokie vaikai mėgsta meistrauti, daryti kokius nors konkrečius ir praktiškus darbus. Viską nori daryti savo rankomis. Užsiėmę mėgstamu darbu, jaučia didelį pasitenkinimą.

Ketvirtajai kategorijai priklauso žmonės, kurie mėgsta darbštumą ir paklusnumą. Labai svarbus tokių žmonių bruožas – nuolankumas. Jei šios kategorijos žmogus neišvystė savo charakterio, tuomet pasireiškia tingumas ir nepasitenkinimas viskuo aplink.

Dar yra penktas žmonių tipas. Tai – nevykėliai. Jis atsiranda tada, kai tėvai neišsiaiškina gimusio vaiko charakterio. Tokie vaikai nežino, kuo jiems gyvenime reikia užsiimti. Jis nesusigaudo, kokius turi polinkius ir koks jo gyvenimo tikslas.

Žmogaus charakterio savybės

Tam, kad gimti žmogumi, viena iš 26 charakterio savybių esančių žmogaus prote turi būti išvystyta. Ši charakterio savybė lemia žmogaus prigimtį ir polinkius.

Tėvai turi suprasti, kuri charakterio savybė išvystyta ir į kurią pusę vaikas turi augti. Jeigu jie to nepadaro, ta geriausia savybė neišsiskleidžia lyg rožė ir vaikas nesupranta kuo jam būti.

Išvystyta charakterio savybė reiškia, kad žmogui savaime įdomu kažką daryti dėl kitų, ir jis nenori to daryti dėl savęs.

Išvystyta charakterio savybė reiškia, kad žmogui savaime įdomu kažką daryti dėl kitų, ir jis nenori to daryti dėl savęs. Tai reiškia kad charakterio savybė yra dominuoja iš prigimties. Todėl reikia vaiką vystyti šia linkme.

Kaip atpažinti vaiko charakterio tipą?

Kiekvienas daiktas turi savo energiją, todėl kai vaikas pradeda šliaužioti, galima jam keturiose pusėse padėti: knygą, žaislinį ginklą, pinigus ir plaktuką. Ir reikia stebėti kur jis šliauš, kas jam patiks, kas jį labiausiai sudomins. Galima tai pakartoti keletą kartų ir bus matyti kokia jo prigimtis.

Jei kasdien jis šliaužia į tą pačią pusę, pavyzdžiui jį domina tik knygos, aišku kad tai jo pagrindinis polinkis.

Visi reikalingi

Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad būti verslininku ar vadovu yra daug geriau, nei darbininku ar pavyzdžiui mokytoju. Tačiau senieji raštai sako, kad geriau blogai atlikti savo pareigas, nei gerai – svetimas.

Taip pat yra sakoma, kad Kūrėjas pasireiškia kaip talentas žmoguje. Žmogus dirbdamas pagal savo prigimtį, lyg įjeina į sąjungą su Kūrėju ir jei su meile atlieka savo darbą visa širdimi, jis neabejotinai bus savo srities profesionalas ir visi norės su juo bendradarbiauti. O tai lemia sėkmingą gyvenimą, geras pajamas ir pasitenkinimą savo darbu.

Žmogus veikdamas pagal savo prigimtį, nejaučia, kad dirba. Jis tiesiog gyvena. Jam nereikia dėti labai didelių pastangų, jis tiesiog daro tai, kas natūralu ir džiugina širdį.

Taigi, svarbiausia tėvų užduotis – sužinoti, koks vaiko charakteris. Jų pareiga – nuo mažens visokeriopai ugdyti geriausius jo bruožus ir atskleisti jo geriausias prigimtines savybes. Jeigu žmogus veiks pagal savo prigimtį – jis bus laimingas.

Parengta pagal Dr. O.G. Torsunovo paskaitas

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here