Kas yra laimė?

0
901
Laime

Kiekvienas žmogus yra skirtingas. Ir pas kiekvieną laimės supratimas yra skirtingas. Tame nėra abejonių. Ir kiekvienas jaučia, kad jis pasieks laimę naudojant savo metodą.

Tačiau Vedos sako, kad tame ir yra visa bėda. Todėl, kad, pasirodo, ne kiekvienas žmogus, kuris jaučia, kad laimė yra ten, pasiekia laimės.

Kas yra žinios? Žinios tai yra jėga, kuri atveda mus prie laimės. Žmogus visada naudoja žinias, su tikslu ją pasiekti. Tačiau jis nežino, kur yra tikros žinios, tame yra problema, ne kiekvienas žino.

Kiekvienam žmogui atrodo, kad ten yra laimė, bet ne kiekvienas ją pasiekia naudojant savo žinias.

Galim patikrinti tai praktiškai. Tiesiog pamąstykime 1 minutę.

Vienas žmogus galvoja, kad laimė – tai išprievartauti merginą. Ar jis gaus tokiu atveju laimę savo gyvenime ar ne? Jis mano, kad tai yra laimė, jis to siekia, jo yra tokios žinios, kad tame ir yra pati tikriausia sėkmė. Ką jis gauna rezultate?

Pamąstykime blaiviai. Jis gaus laimės įspūdį, bet laimės negaus. Jis jaučia, kad laimė ten, yra įspūdis, bet rezultate ką jis gauna? Gauna dangų langeliais.

Kitas žmogus jaučia, kad jis bus laimingas pavartojęs narkotikų. Jis galvoja, „Tuoj aš įdursiu ir būsiu laimingas“. Rezultatas? Sąmonės degradacija, ligos, pilnas pasimetimas gyvenime.

Suraskite bent vieną laimingą narkomaną, pažiūrėkite jam į akis. Jam labai blogai gyventi. Kodėl jam taip blogai gyventi? Todėl, kad jis nestudijavo kur randasi laimė. Jis pasidavė jausmui. Jausmas yra. Bet laimės nėra. Ne kiekvienas jausmas veda prie laimės.

Kitas pavyzdys. Žmonėms atrodo, kad šioje šalyje laimės nėra, todėl jie nori kažkur važiuoti ir galvoja, kad laimė ten bus. Koks rezultatas? Pradžioje jiems gerai, po to blogiau ir blogiau, tada tampa visai blogai. Yra periodas 7 metai. Paimkite bet kokį emigrantą, po 7 metų jis pradeda stipriai kentėti. Daug labiau nei jis kentėjo čia.

Kur yra laimė?

Žmonės visur ieško laimės, bet Vedos sako, kad išmintingas žmogus turi susimąstyti ir ieškoti atsakymo į klausimą „Kur yra laimė, o kur jos nėra“. Vedos sako kur ji yra. Jeigu mes norime, galime panaudoti šią išmintį ir bent jau patikrinti šį faktą. Jeigu mes nenorime tikėti, tai jau mūsų problemos.

Laimė tai nereiškia komfortas, laimė tai reiškia meilė. Be meilės nebūna laimės. Daugelis žmonių mano, kad laimė tai yra kančių, ligų nebuvimas. Yra du laimės supratimai – vakarų ir rytų.

Vakarų požiūris sako – jei pas tave dabar nėra ligų, problemų, kančių, vadinasi tai ir yra laimė. Bet kodėl tai yra laimė? Tai yra tiesiog kančių nebuvimas ir viskas. Prie ko čia laimė?

Malonumas taip pat nereiškia laimės.

Laimė reiškia – meilę. Kai žmogus yra stiprioje harmonijoje su aplinkiniais žmonėmis, jis nori gyventi dėl jų, tai vadinasi nuolat augančia laime.

O kada žmogus jaučia komfortą jis palaipsniui užmiega, todėl, kad jam nėra ką veikti ir laimė baigiasi per vieną sekundę.

Vedos sako, kad kančių nebuvimas nereiškia laimės, tai tiesiog laikinas išvengimas kančios. Lygiai taip, kai žmogus išsigydė danties skausmą ir jis jaučia palengvėjimą, bet tai nėra tikroji laimė, tai tiesiog išsilaisvinimas iš kančios.

Vedos sako, kad laimė tai nėra kažkokia inertiška jėga. Laimė – tai veiksmas. Žmogus, kuris stengiasi veikti dėl kitų žmonių, stengiasi suteikti jiems meilės, tuomet to žmogaus laimė tampa nuolat auganti.

Laimė – tai veiksmas. Žmogus, kuris stengiasi veikti dėl kitų žmonių, stengiasi suteikti jiems meilės, tuomet to žmogaus laimė tampa nuolat auganti.

Jeigu jis nori laimės dėl savęs, tuomet laimė palaipsniui dingsta. Todėl, kad tame nėra laimės. Pavyzdžiui žmogus nori komforto, jis atsisėdo ant prabangios sofos, pasedėjo ir kiek ten yra laimės? Tai labai silpna, nuvytusi laimė.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here