Patarimai nuo vėmimo (jūros ligos) plaukiant laivu per vandenyną

0
1

Norint išvengti vemimo kelionėje laivu per vandenyną, gali būti iššūkių, ypač jei jūs linkęs kentėti nuo jūros ligos. Štai keli patarimai, kaip sumažinti tikimybę vemti ilgose kelionėse jūra.

Pasirinkite tinkamą kajutės vietą

Pasirinkite kajutę laivo viduryje ir žemiau, nes tai paprastai yra stabiliausia laivo dalis.
Kajutės su langu kartais gali pabloginti savijautą ir iššaukti jūros ligą, todėl gali būti geriau pasirinkti kajutę be langų.

Daug gerkite

Dehidratacija gali sustiprinti jūros ligą, todėl gerkite pakankamai vandens. Venkite alkoholio ir kofeino, nes jie gali prisidėti prie dehidratacijos.

Valgykite lengvai

Valgykite lengvus, neaštrius patiekalus prieš ir per kelionę. Venkite sunkių, riebių ar aštrių maisto produktų, kurie gali sukelti pykinimą. Palanku čiulpti imbierinius saldainius.

Naudokite vaistus nuo jūros ligos

Galbūt verta naudoti laisvai prieinamus arba gydytojo paskirtus vaistus nuo jūros ligos, tokius kaip Dramamine, Bonine arba skopolamino pleistras.
Pradėkite vartoti vaistus dar prieš įlipant į laivą, laikydamasis nurodytų dozavimo instrukcijų.

Riešo juostos

Akupresūros riešo juostos, tokios kaip Sea-Bands, gali būti naudojamos norint palengvinti kelionės ligos simptomus.

Žiūrėkite į horizontą

Laikykite akis nukreiptas į horizontą. Tai gali padėti jūsų smegenims prisitaikyti prie judėjimo ir sumažinti jūros ligos tikimybę.

Šviežias oras

Leiskite laiką lauke, laivo denyje, kur yra šviežias oras. Būdami lauke ir pajutę vėją, galite lengviau išvengti simptomų.

Venkite stiprių kvapų

Stiprūs kvapai gali sukelti pykinimą. Venkite vietų su intensyviu kvapu.

Būkite aktyvūs

Judėjimas ir lengvos veiklos gali padėti užimti ir nukreipti dėmesį nuo jūros ligos simptomų.

Poilsis labai svarbus

Pasirūpinkite, kad prieš kelionę ir jos metu būtų pakankamai poilsio. Nuovargis gali padidinti jūros ligą. Kelionės metu galima tiesiog daug miegoti.

Konsultuokitės su gydytoju

Jei kenčiate nuo stiprios jūros ligos arba abejojate dėl to, kokius vaistus vartoti, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu prieš kelionę.

Svarbu prevencija rūpintis iš anksto, nes gali būti sunku palengvinti simptomus, kai jie jau prasideda. Bandykite įvairius metodus, kad rastumėte tai, kas jums geriausiai tinka.

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here