Pilnas stiklainis

0
1112

Filosofijos profesorius, stovėdamas prieš savo auditoriją paėmė 5 litrų stiklainį ir pridėjo jį pilna akmenų. Iš jų kiekvienas buvo nemažiau 3 centimetrų skersmens.

Tada jis paklausė studentų: „Ar pilnas šis stiklainis?“

Studentai atsakė: „Taip, pilnas.“

Tada profesorius paėmė stiklainį žirnelių, jį atidarė ir supylė į didelį stiklainį, šiek tiek pakratydamas. Žirneliai užėmė laisvą vietą tarp akmenų. Profesorius dar kartą paklausė studentų: „Ar pilnas šis stiklainis?“

Studentai atsakė: „Taip, pilnas.“

Tada jis paėmė dėžę pripildytą smėlio ir pripylė smėlio į stiklainį. Smėlis užėmė likusią laisvą vietą ir viską užpildė. Profesorius dar kartą paklausė savo studentų: „Ar pilnas šis stiklainis?“

Studentai atsakė: „Taip, šį kartą tikrai pilnas.“

Tada iš po stalo jis išsitraukė puodelį su vandeniu ir supylė jį iki paskutinio lašelio. Vanduo susigėrė į smėlį.

Studentai pradėjo juoktis.

– O dabar aš norėčiau, kad jūs suprastumėte, kad stiklainis – tai jūsų gyvenimas.  Akmenys – tai svarbiausi dalykai jūsų gyvenime: šeima, sveikata, draugai, jūsų vaikai – visa tai, kas būtina, kad jūsų gyvenimas liktų pilnas net tuo atveju, jeigu kiti dalykai pasimestų. Žirneliai – tai dalykai, kurie asmeniškai jums tapo labai svarbūs: darbas, namas, automobilis. Smėlis – tai visa kas liko, smulkmenos.
Jeigu pirmiausia pripildyti stiklainį smėlio, neliks vietos, kur galėtų tilpti žirneliai ir akmenys. Ir taip pat jūsų gyvenime, jeigu naudoti visą laiką ir savo energiją smulkmenoms, nelieka vietos svarbiausiems dalykams. Užsiimkite tuo, kas jums suteikia laimės – žaiskite su savo vaikais, skirkite laiko savo antrai pusei, susitikite su draugais. Tuomet visada bus laiko, kad padirbti, prižiūrėti savo namus, sutaisyti ir nuplauti automobilį. Pirmiausia skirkite dėmesį akmenims, tai yra patiems svarbiausiems dalykams gyvenime. Nustatykite savo prioritetus, visa kita – tai tiesiog smėlis.

Tada viena studentė pakėlė ranką ir paklausė profesoriaus: „Profesoriau, o kokią reikšmę turi vanduo?“

Profesorius nusišypsojo.

– Aš esu laimingas, kad jūs paklausėte manęs apie tai. Aš taip padariau tiesiog, kad įrodyti jums, kad kaip bebūtų užimtas jūsų gyvenimas, visada lieka šiek tiek vietos tinginiavimui.

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here