Šeimos tikslas ir jo sąsaja su asmeniniu gyvenimu

0
286

Gyvename šeimose, bet ar žinome koks yra šio gyvenimo šeimoje tikslas ir kaip jis susijęs su mūsų asmeniniu gyvenimu?

Tam, kad kurti santykius šeimoje, reikia išsikelti tikslą. Jeigu yra tikslas, yra ir santykiai. Jei tikslo nėra, reiškia tai yra beprasmiška.

Šeimoje yra du tikslai. Koks pirmasis tikslas? Gyventi kartu dėl Dievo arba apvalyti savo santykius, padaryti juos tauriais, pripildyti tikra meile. Tai yra pirmasis gyvenimo šeimoje tikslas.
Antrasis tikslas yra vaikai. Ne nusipirkti kartu butą, mašiną ar vasarnamį ir ne padėti vienas kitam rasti gerą darbą – visa tai nėra tikslas. Tai yra gerų santykių rezultatas.

Jeigu žmonės išaukština savo šeimos santykius, jie pradeda skleisti savotišką galią, kuri verčia visus būti šalia jų. Jeigu santykiai tarp vyro ir moters šeimoje yra teisingi, tai suteikia jiems sėkmę, žmogaus statusas visuomenėje iš karto pakyla. Ir tai galioja bet kuriame amžiuje – net jei žmogui 70 metų, jo statusas kyla lygiai taip pat, kaip ir jauno.

Žmogaus galia priklauso ne tik nuo jo išsilavinimo – pavyzdžiui, mes galvojam “Jeigu aš gausiu aukštąjį išsilavinimą, jis leis man būti gamyklos direktoriumi”. Bet ar tai reikš, kad mane priims į gamyklos direktoriaus pareigas? Ne, taip nėra. Ko reikia tam pasiekti? Reikia galios. Jeigu žmogus neturi galios vadovauti kolektyvui, jis negalės būti gamyklos direktoriumi. Jeigu dabar užeis koks nors įtakingas žmogus, jis iš karto kris į akis – nuo jo sklinda galia. Jis sakys “Kas čia vyksta?”. Visi žmonės sustings, gal net kiek išsigąs. Tai yra galia.

Iš kur atsiranda galia? Iš žmogaus dorovingumo.

Jo geri poelgiai, atlikti praeitame gyvenime, kaupiasi, to pasekoje žmogus tampa galingu. Jam belieka nueiti į kursus, kurie suteiktų profesinių žinių – ir jis jau bus pasiruošęs. Išsilavinimas – tai antrinis dalykas. Visu pirma reikalinga galia.

Galia atsiranda iš teisingo gyvenimo, todėl mums svarbiausia yra – gyventi teisingai. Teisingo gyvenimo ištakos – šventuose raštuose. Pavyzdžiui, Provoslavų tradicijoje yra knyga “Domostroj” – labai išmintinga ir gera knyga, joje yra pateikiamos žinios apie tai, kaip kurti šeimą.

Kai žmogus naudojasi aukštesnio lygio žiniomis, jo gyvenimas tampa pilnas galios. Aišku, toks gyvenimas gali būti ir pas tuos, kurie šiomis žiniomis nesinaudoja, tačiau visa tai yra iš senesnių sankaupų. Žmogus gali jau gimti įtakingu.

Prisimenate (galbūt prisimena ne visi) – Muslimas Magomajevas, pirma Sovietų Sąjungos roko žvaigždė, scenos žvaigždė. Jis turėjo viską – daug temperamento, galios, grožio. Jaunystėje jis buvo labai gražus žmogus. Ir visi ėjo iš proto dėl jo. Kodėl? Nes jis gavo tai iš anksčiau, jis jau gimė toks. To neįmanoma išugdyti savyje, tai reikia gauti iš aukščiau. Kaip sakoma – „Dievas davė”.

Pagrinde žmonės pasiekia aukštą statusą visuomenėje tada, kai jie turi galią bei talentą iš praeito gyvenimo. Bet teisingas elgesys sudaro sąlygas atsirasti didesniam kiekiui galimybių šiame gyvenime. Teisingas elgesys šeimoje reiškia gyventi ne tam, kad nusipirkti gerą butą sostinėje. Kam jums reikalingas geras butas mieste, kuriame sunku gyventi? Čia daug triukšmo, užterštas oras, daugybė žmonių, daug svetimumo. Tai yra tiesiog nesusipratimas, į kurį jūs pakliuvote, galvodami, kad čia yra daugiau pinigų. Tie pinigai išsileidžia patys dideliame mieste. Aš persikrausčiau gyventi į kaimą ir jame aš esu tūkstantį kartų laimingesnis, nei buvau, gyvendamas mieste. Tūkstantį kartų.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here