Kaip bendrauti su vyru? Moterys neturėtų kalbėti labai emocionaliai. Reikėtų reikšti kuo mažiau emocijų, kadangi jos užveria vyrų širdis – jie bijo emocijų, bei santykių aiškinimosi. Kalbėti reikėtų labai santūriai, ramiai – lyg kalbėtumėte pati su savimi. Kadangi žmogus, kalbėdamas su savimi, žino, jog save išgirs, todėl kalba ramiai.
Bendraujant tokiu būdu gali kilti jausmas, kad tokios kalbos yra beprasmiškos, kad vyras jų nesupras, bet tai yra klaidinga, kadangi kai žmogus iš tiesų jus išgirsta, atsiranda būtent toks jausmas – kad visi jūsų žodžiai sugulė į tuštumą, tačiau iš tiesų jie atsidūrė to žmogaus viduje.
Emocijos
Nereikia būti perdėtai emocionaliai ir tokiu būdu stengtis iššaukti reakciją – ramiai išsakytos mintys kur kas sėkmingiau pasiekia adresatą. Pokalbio metu atsiranda toks jausmas, lyg sakytumėt žodžius į nieką, tačiau taip yra todėl, kad širdis yra toli, ji paslėpta, apsaugota, glūdinti labai giliai. Kartais žmogus jaučia būtinybę “įgelti” kitam, kad sukelti bent kažkokį, nors ir negatyvų, atsaką – po tokių veiksmų jis jaučiasi ramesnis.
Ramiai išsakytos mintys kur kas sėkmingiau pasiekia adresatą.
Tačiau po tokio neteisingo poelgio reikėtų atgailauti, atsiprašyti. Melstis, kad nurimti, paversti jausmus neutraliais, pašalinti negatyvą. Po viso šito vertėtų pabendrauti, ir geriausia tai daryti po to, kai vyras pavalgė. Po valgio vyrai būna ramūs bei pasiekiami, todėl tai yra tinkamiausias laikas su jais kalbėtis – svarbu tai daryti neįkyriai.
Graži kalba
Labai gerai, kai moteris pasakoja vyrui apie savo problemas. Ji sako “Aš turiu problemą. Niekaip negaliu priprasti, kad grįžęs namo tu su purvinais batais eini į virtuvę. Galbūt gali man patarti, kaip aš turėčiau nuteikti save, kad nereaguočiau į šį dalyką?”. Iš tiesų visi šie žodžiai reiškė vieną – “Neik į virtuvę purvinais batais”. Bet jūs tai pasakėte kitaip – davėte galimybę pačiam padaryti šį sprendimą. Tai yra tinkamas būdas, kaip bendrauti su vyru. Jūs neįkyriai pasakėte tai, kas jus jaudina, o ne tai, ką vyras turėtų padaryti.
Tokį pokalbį galima vadinti nuoširdžiu pokalbiu. Toks pokalbis įvyksta gana retai, kadangi kai žmogui skaudu ir jis nori apie tai pasakyti, pradeda veikti jo netikrasis, neišprusęs “aš”, o tikrasis, dorybingas “aš” nustoja veikti. Tokiu momentu žmogus nori bent kažkiek įskaudinti kitą. Tokiu atveju, kad ir kas sakoma – jis vis tiek nesupras.
Tai yra normalu, tačiau jeigu jūs norite, kad vyras suprastų kažką, kas jums atrodo elementarus dalykas – neturėtumėte jo teisti. Bet tai ir yra problema – dalykai, kurie moterims atrodo akivaizdūs, dažnai vyrams būna visiškai nesuprantami.
Vyrai supranta, kad nederėtų eiti su batais į virtuvę, tačiau kažkodėl vis tiek tai daro. Kodėl? Nes jie kitaip išsidėlioja prioritetus – grįžę iš darbo visu pirma nori pasižiūrėti, koks maistas yra šaldytuve ir kuo galima bus numalšinti alkį, o ne kad reikia prieš tai nusiimti batus. Tai kaip pavyzdys.
Taip dirba vyro psichologija, tačiau jeigu jis pajus jūsų meilę ir nusivylimą dėl tokio jo elgesio – žengęs žingsni jis prisimins jūsų žodžius bei nusiims batus. Ir padarys tai tam, kad jūsų neliūdinti. Tokia yra idėja Kaip bendrauti su vyru.
Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą
Pasidalinkite su kitais!