Mūšis verslininko prote

0
624

Kartais verslininko kelyje pasitaiko įvairiausių žmonių, kurie Jums sakys dalykus neturinčius jokios prasmės. Tuomet kyla klausimas – ko klausyti ir kuriuo balsu pasikliauti? Kviečiame paskaityti apie mūšį, su kuriuo Jūs susidursite kiekvieną mielą dieną, būdami verslininku. Kaip laimėti šį mūšį? Šiandien ieškosime atsakymo.

Rytas. Vienas verslininkas, sėdasi į automobilį ir, kaip ir kiekvieną rytą, rengiasi važiuoti į savo ofisą. Čia jį pasitinka du balsai.

Blogasis: Na kagi, dar viena šūdina diena, ponas verslininke, ponas būsimasis milijonieriau.

Gerasis: Kas su tavimi negerai? Ar tu kasdien atsikeli tokios negatyvios nuotaikos?

Blogasis: (Nusijuokdamas) O bičiuli, kokia šiandien sunki diena tiesa? Mmmmm…. Drauguži, gal norėtum alaus?

Gerasis: Dabar 7:00 ryto.

Blogasis: Tai kas bičiuli? Pats geriausias laikas dienoje išgerti. Ant tuščio skrandžio, daug pigiau. Juk tu žinai, vieną kartą buvo atliktas tyrimas, su išvadomis, kad 50% pigiau gerti ryte nei dieną. Aš tik noriu tau sutaupyti šiek tiek pinigų, gero tau noriu.

Gerasis: Aha, kas atliko šį tyrimą?

Blogasis: Tai buvo labai brangus tyrimas atliktas žurnalo Playboy.

Gerasis: Geras autoriteto pasirinkimas.

Blogasis: Tu žinok, taip ir yra. Aš tiek daug iš jų išmokau. Jie rašo taip sudominančiai. Moko apie įvairias pozas, skirtingas pakabinimo frazes. Tu turi užsiprenumeruoti, labai geras žurnalas.

Gerasis: Gal kitą kartą.

Blogasis: Na, tau rinktis.

Blogasis: (Pašnibždomis) Nevykėlis…

Automobilyje pasigirtsta Entony Robinso motyvacinė audio knyga.

Verslininkas: Puiku, tai kaip tik man.

Blogasis: Palauk, ar mes tikrai šito klausysime? Gal geriau paklausome kokio repo?

Gerasis: Aš manau, kad iš šio žmogaus galima pasimokyti.

Blogasis: Ar tai tas pats, kuris siekia apsukti žmones sakydamas „Neribota galia! Gyvenk su aistra!“. Ar kada pagalvojai, kodėl tas bičiulis taip įsikvėpęs?

Blogasis: Jis toks patenkintas, nes žmonės moka jam po 200 dolerių, kad paklausyti šito šlamšto. Aš irgi būčiau patenkintas.

Gerasis: Žinai, kartais tai ką tu sakai mane labai pralinksmina. Petrai, jei nori būti geras verslininkas tiesiog neklausyk ką jis tau sako. Kartais verslininko gyvenime atsiranda daug žmonių kurie kalba štai tokius beprasmiškus dalykus. Jis yra vienas iš tokių. Tiesiog ignoruok ką jis sako.

Blogasis: Ar tu juokauji? Aš tikrai turiu čia sėdėti ir klausyti tavo šlamšto kurį tu jam sakai? Klausyk, kiekvienas verslininkas, kuris tapo turtingas, kilo iš šeimos valdančios milijonus, kuri jį ir paremė. Ar tu manai, kad jis pats iš kažkur gavo pinigų ir tapo sėkmingas? Baik jam kalbėti tokias nesąmones. Jis dirba per daug. Žmogus dirbantis 80 valandų per savaitę turi likti namuose ir ilsėtis.

Gerasis: Aha… Taigi ką tu pasiūlytum jam veikti? Žiūrėti televizorių? Žiūrėti sportą? Žiūrėti žinias? gulint ant sofos… Ir užsiimti visais kitais panašiais dalykais?

Blogasis: Žinoma. Tai ir daro normalūs žmonės. Dieve brangus, negi tu nežinai?

Gerasis: Ne, ne. Tai daro žmonės, kurie neturi jokios prasmės gyvenime.

Blogasis: Leisk paklausti, tu nori pasakyti, kad aš neturiu jokios prasmės ir tikslo?

Gerasis: Gal tu ir neturi prasmės, bet tai ne tai ką aš noriu pasakyti. Aš noriu pasakyti tau, kad kai žmonės iš tikro supranta ko jie nori savo gyvenime, jie labiau brangina savo laiką. Tu nebrangini savo laiko. O jis bando branginti savo laiką.

Blogasis: (Juokiasi) Pažiūrėk į šį vaikiną sėdintį prie manęs. Pažiūrėk kaip jis žiūri į mane, lygtai jis būtų už mane geresnis, vairuodamas šitą Ferrarį.

Gerasis: Jis turi visai neblogą Ferrarį.

Blogasis: Žinai ką mes turime daryti? Atsimeni praėjusią savaitę susipažinome su mergina, nepamenu koks ten buvo jos vardas. Evelina? Mes turime paskambinti Evelinai.

Gerasis: Petrai, mes neturime to daryti. Tau reikia atlikti daug svarbesnius ir prasmingesnius darbus šiandien. Tiesiog lik susikoncentravęs į savo tikslą.

Blogasis: Žinai užteks, žmogau, tiesiog baik! Ar žinai kas atsitiko Robertui kai jis pradėjo verslą? Jis bankrutavo! Kas atsitiko mamai ir tėčiui? Jie išsiskyrė! Kas atsitiko mums? Mes niekaip negalime turėti normalaus būsto, turime kraustytis iš vienos vietos į kitą, verčiau jau paimtume paskolą. Ar tau labai patinka būti benamiu? Ar mokykloje tu bent turėjai laiko pažaisti krepšinį? Arba futbolą? Ar tu pakabinai patinkančia merginą? Kas tu buvai mokykloje? Kodėl tu manai kad tau pasiseks verslas gyvenime? Turite baigti šitas nesąmones. Tiesiog sustoti! Susirask paprastą darbą, kad būtum garantuotas savo ateitimi, o laisvu laiku eik į universitetą ir įgyk išsilavinimą. Baik čia išsigalvoti ir leistis į nereikalingas rizikas. Mes nesame sukurti daryti kažką per daug didelio mūsų gyvenime. Tai paprasta.

Gerasis: Ar jau baigei?

Blogasis: Taip, aš baigiau.

Gerasis: Puiku, Petrai, noriu, kad žinotum, šis balsas niekada nedings. Jis visada bus ten, nesvarbu kiek tu uždirbtum ir kuo būtum. Tačiau geras dalykas yra tas, kad kas rytą atsikėlęs tu gali pasirinkti, kurio balso klausyti. Bet aš noriu, kad tu dabar pagalvotum apie visai kitą dalyką.

Tiesiog įsivaizduok kad tu nieko nedarai, pasiduodi savo baimėms ir silpnumui. Pasiduodi kiekvienai smulkmenai, kuri tave neramina. Sakykim, kad tu nepriimi jokių sprendimų įgyvendinti savo svajones. Tu nieko dėl to nedarai ir tavo svajonės neišsipildo, tu pasiduodi.

Pagalvok, greitai praeina 10 metų, 20 metų, 30 metų, 40 metų. Ir netgi tavo laidotuvės jau netoli. Į jas ateina na gal 50 ar 100 žmonių. Tai tavo šeima, draugai ir žmonės , kurie tave myli. Tave mylės viena karta, antra prisimins, o trečia jau pamirš. Ar tikrai tai yra tas gyvenimas kurį tu nori gyventi? Ar tikrai tai yra tai ką tu nori padaryti dėl kitų žmonių? Aš nežinau ar tai tikrai tas gyvenimas, kurį tu nori gyventi.

Ir kodėl tu turėtum pralaimėti, pasiduoti ir atsisakyti savo svajonių? Tu gali meluoti visam pasauliui, savo šeimai, draugams, sakyti, kad viskas gerai. Sakyti, kad tu turėjai pasiduoti, nes tu susidūrei su neįveikiamais sunkumais.

Bet yra vienas žmogus, kuriam tu niekada negalėsi meluoti. Ir tą žmogų tu matai veidrodyje. Tu niekada negalėsi apgauti save. Iki gyvenimo pabaigos žmogus veidrodyje žiūrės į tave ir sakys – „Tu nepasirinkai eiti savo svajonių link.“ Ir tau teks su tuo susitaikyti.

Dabar aš kviečiu tave priimti teisingą sprendimą.

Kviečiu tave pažvelgti savo baimei į akis ir siekti savo svajonių. Siek svajonių, kurios rūpi tau labiausiai.

Tu turi vieną šansą. Ir jeigu tau pavyks, tu jausiesi nuostabiai. Jeigu ne, bent žinosi, kad turėjai drąsos priimti tokį sprendimą. Aš tikiuosi, kad tu priimsi teisingą sprendimą. Tikiu tavimi.

Parengta pagal patrickbetdavid.com

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here