Skola – ar verta skolinti ir skolintis pinigus?

0
426
skola

Kreditų ir paskolų laikais atrodo, kad skolintis ir skolinti tai visai normalus dalykas. Tačiau daugelis iš mūsų esame buvę situacijoje, kai draugas ar giminaitis prašo paskolinti pinigų ir nežinome ką jam atsakyti. Kai norime pradėti verslą, reikia imti paskolą verslo pradžiai. Šios situacijos nėra labai malonios todėl labai svarbu žinoti kaip pasielgti teisingai.

Skola – tai yra dalykas, kuris griauna santykius. Pinigus paskolinome – sugriovėme santykius.

Jeigu draugui paskolinome pinigus, tai reiškia, kad santykiai, galbūt ir išliks, jeigu mes, bet kuriuo momentu tuos pinigus galime jam tiesiog padovanoti.

Kodėl? Nes draugas tikisi jog jūs iš draugo neprašysite greitai atiduoti skolos. O jūs tikitės, kad draugas, būdamas jūsų draugu, greitai grąžins skolą. Čia įvyksta konfliktas.

Jeigu draugui paskolinome pinigų, tai reiškia, kad pinigus galime palaidoti.

Verslo skola

Jeigu paskolinome rimtam žmogui, verslininkui, tai padėkime jam, padaryti taip, kad jis grąžintų tuos pinigus. Mes ne tiesiog turime paskolinti, bet turime padėti tuos pinigus grąžinti, tame pasireiškia pagalba, o ne piniguose.

Kai žmogus ima pinigus, jis galvoja, kad jam viskas pasiseks, o tai reiškia jis yra nepatyręs, nes patyrę žmonės, šiaip sau pinigų neima. Jie jeigu ima, tai viską detaliai suplanuoja, apskaičiuoja.

Tai reiškia, kad žmogus yra labai patyręs, jis viską apskaičiavo iki smulkmenų, viskas pradėjo veikti, bet jeigu ir neveiktų, toks žmogus neima tiek pinigų, kad pražūtų. Pinigai, tai jėga, kurią turime išmokti laikyti savo rankose.

Jeigu turime jėgų išlaikyti saują ugnies – imkime ir laikykime. Iš pradžių turime skolintis nedideles sumas, mokytis, žiūrėti, galime tai išlaikyti ar ne. Iš pradžių nereikia imti daug, tai pavojinga, tai gali mus sudeginti.

Yra daug verslininkų, kurie ateina ašarodami, kad negali grąžinti skolų. Buvo toks stiprus žmogus, o kas iš jo liko? Tiesiog tapo kaip skuduras, prarado save. Toks žmogus yra visiškai morališkai pažemintas.

Kiek galima skolintis?

Nereikia savimi rizikuoti, iš savęs daryti vergą. Reikia būti labai atsargiems. Širdis visą laiką patars – šią sumą galiu paimti, jokios vergijos tikrai nebus. Šita suma, jau pavojinga, daug verslo, daug laimės, bet pavojinga.

Širdis visą laiką patars – šią sumą galiu paimti, jokios vergijos tikrai nebus. Šita suma, jau pavojinga, daug verslo, daug laimės, bet pavojinga.

Ir to daryti nereikia, nes žmogaus verslas ir laimė priklauso nuo jo komandos, nuo žmogaus patirties versle, nuo žmogaus vidinės jėgos, nuo jo gebėjimo kurti teisingus santykius su valdžia, nuo žmogaus juridinės apsaugos. Būtent visame tame slypi žmogaus jėga, o ne piniguose.

Jeigu žmogus visą šią jėgą turi, jam pinigai nėra problema. Širdis pas tokį žmogų bus rami. Vadovui yra labai svarbu klausytis širdies, širdis rami – viskas bus gerai.

Jeigu širdis plaka greičiau ir greičiau arba jaučiame baimę, tai yra du dalykai, kurie visada griauna mūsų gyvenimą.

Jeigu bijome, bet vis tiek tai darome, reiškia sulauksime atpildo. Jei kyla godumas, norime greičiau tai padaryti – irgi yra pavojinga. Ramu, reiškia einame toliau.

Kaip vystosi teisingas verslas?

Visada tikras verslas plėtojasi labai ramiai, nepastebimai. Žmogus mato, kad pasiekė tam tikrų rezultatų, tai vyksta lyg savaime. Jeigu žmogus tapo stiprus, rezultatai ateina. Tai yra patikimiausias gyvenimas vadovui. Tiek kiek ateina savaime, tiek yra tavo.

Jeigu žmogus galvoja, kad ,,Va pradės veikti projektas”, tai reiškia jau ne vadovas. Vadovas plėtoja gebėjimus, viskas vyksta savaime, jis žino, kad tai pastatysime tada, viskas bus taip, suplanuoja. Kiti žmonės jam sako: ,, Tai juk lėtai”, o jis atsako, kad normaliai. Jis žino savo galimybes, nepergyvena, todėl jam viskas pasiseka.

Jeigu yra viskas atvirkščiai, tai reiškia pražūtį. Plėtra nereiškia, kad mes daug pinigų ,,užkalėme”, turime gerą projektą, pinigus pasiėmėme, tai nėra vystymasis, tai yra muilo burbulas, kuris auga, o vėliau sprogs. Jeigu nėra muilo burbulo, reiškia, yra komanda, yra valdžia, yra apsauga, yra patirtis ir tada žmogus iš visų pusių tampa stiprus, reiškia, kad jam tikrai viskas pavyks.

Kaupkime šią jėgą, kur mes skubame? Reikia tiesiog kaupti šią jėgą, ugdytis kaip asmenybei.

Kaupkime šią jėgą, kur mes skubame? Reikia tiesiog kaupti šią jėgą, ugdytis kaip asmenybei.

Jeigu mes nežinodami prisiskolinome ir tapome kažkieno vergais, ką tada daryti?

Svarbiausia nieko nebijoti. Reikia visais būdais surasti jėgų ir galimybių būti naudingais žmonėms nuo kurių esame priklausomi. Būti naudingais, jiems tarnauti. Nors ir žinome, kad pinigų negalėsime grąžinti, tiesiog tarnauti tiems žmonėms.

Reikia tapti tiems žmonėms naudingais ir tie pinigai bus pamiršti. Tiesiog pamatysite, kad ištrūkote. Netgi, jeigu nepamirš, daug problemų nekils. Tiesiog suraskite būdą, kaip prieiti prie šių žmonių.

Geriausia pinigų neskolinti ir nesiskolinti. O jeigu skoliname, galime skolinti tiek kiek mums negaila padovanoti. Giminaičiams ir draugams jei ištiko bėda, geriausia ne skolinti, o tiesiog juos paremti, padėti, nesitikint nieko gauti atgal. Tai yra tikra draugystė, tikri santykiai.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here