Pavydas – klastingas žmogaus priešas

0
522
Pavydas

Penktasis žmogaus priešas – pavydas. Tai kai vos sužinojus, kad kažkas gyvena geriau, viduje atsiranda keistas, lyg dusinantis jausmas, kuris gali būti apibrėžiamas kaip savybė nemėgti bet kurio žmogaus.

Štai keli pavyzdžiai, kaip gali pasireikšti pavydas

  • Žmonių skirtingi tikėjimai, ir vienam iš jų kyla keistas jausmas, kad kito žmogaus tikėjimas yra blogas ar neteisingas – tai yra pavydas
  • Vienas žmogus eina nusiminęs, o kažkas pro šalį eina su šypsena ir pirmajam kyla kažkoks keistas jausmas – tai yra pavydas
  • Kai vienas iš šeimos narių pradeda užsiimti saviugda, dvasine praktika, ar tiesiog ima tobulėti ir kitiems kyla jausmas lyg jis mus išdavė – tai yra pavydas
  • Buvo dvi draugės, viena iš jų pastojo, o kita – ne. Pastaroji pajuntą tą patį keistą jausmą viduje – tai pavydas
  • Buvo dvi draugės ir mylėjo ta patį vaikiną. Viena draugė už jo ištekėjo, kita – ne. Ta kuri liko viena tuoj pat pajunta slegiantį jausmą – tai pavydas

Trumpai prisiminkime visus žmogaus priešus

Geismas kelia nerimą ir atima iš žmogaus galimybę ugdyti save. Godumas padaro žmogų įsitempusiu ir įtraukia į begalinį darbą.

Pyktis – sužlugo atmintį apie gerus dalykus ir tokiu būdu sužlugdo laimę. Jei apie žmogų neprisimename gerų dalykų, tai vadinasi su juo susiję esame tik negatyviais dalykais ir su juo nebus laimės santykiuose.

Iliuzija – atima perspektyvas, nes žmogus pats save įstato į tam tikrus rėmus, užsideda pančius ir tampa vergu. Dažnai galime pamatyti, kaip žmonės emigruoja į kitą valstybę dirbti, susivilioję didesniu uždarbiu, ir dauguma iš jų ten patiria didžiulius sunkumus. Tai iliuzijos rezultatas.

O pavydas užkerta kelią žmogui tobulėti. Pavydas tai yra baisus dalykas.

Labiausiai gyvenime reikėtų bijoti pavydo, nes, neduok Dieve, jūs pavydėsite šventam žmogui – tuomet jūsų gyvenimas visiškai sužlugs. Pavydus žmogus atima iš savęs perspektyvas.

Pavyzdžiui – moteris pavydi draugei, kad ji ištekėjo. Toks pavydas reiškia, kad po to ji turės jau daug mažiau galimybių ištekėti pati. Jei džiaugtis kitų laime, ji neužilgo užklups ir mus pačius, tačiau jei kitų laimė kelia pavydą – tai atitolina mūsų laimę. Todėl su pavydu reikia kovoti.

Pavydo rezultatai

Yra sukurtas filmukas apie mažus žmogeliukus, pikčiukus, kurie, vos patekę pas kažką į namus, pradeda viską daužyti, laužyti. Vieną kartą jie atsidūrė namuose žmonių, kurie buvo labai geri, dorybingi, dosnūs bei nuoširdūs. Pikčiukams tuose namuose viską sugadinus, vyras pradėjo gerti. Vienas iš piktų žmogeliukų pasiteiravo, ką geria tas vyras. Jis pasakė, kad butely tyvuliuoja liūdesys. Jie susidomėjo, kas tai galėtų būti, ir visi sulindo į butelį. Tuomet vyras greitai uždarė butelį kamščiu, nunešė į pelkę ir paskandino.

Jam vėl pradėjo sektis, ir jo kaimynai tos sėkmės ėmė labai pavydėti. Tuomet kaimynė atėjo pas vyrą ir paklausė “Kaip taip – pas tave viskas buvo taip blogai, tau nesisekė, o dabar viskas pasikeitė?”. Jis jai papasakojo apie piktus žmogeliukus, kuriuos išmetė į pelkę. Tada kaimynė savo vyrui liepė surasti išmestus žmogeliukus ir grąžinti juos į namus tam vyrui, kad jam vėl nesisektų. Tačiau jos vyras atkimšo butelį per anksti ir pikčiukai nubėgo ne pas sėkmingą vyrą, o pas juos pačius. Kai moteris su vyru paklausė pikčiukų, kurie jau buvo spėję nuniokoti visus namus, kodėl jie atbėgo pas juos, tie atsakė “Mes visada tarnaujam savo šeimininkams”.

Šis filmukas puikiai parodo, kaip pavydus žmogus gali sugriauti savo gyvenimą.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here