Alkoholizmas – nuo linksmybių iki ligos

0
452
alkoholizmas

Alkoholizmas – prisigėrus iki girtumo dainuoti dainas – tai yra liga. Jau vien nusigerti iki girtumo yra liga. Aišku, kad žmogus pradės dainuoti dainas. Jei prisigėrė, tai jis nežino ką ten darys. Vieni dainas dainuoja, kiti po stalu šliaužioja. Žmonės nebesupranta ką daro.

Kodėl žmogus geria?

Kodėl žmogus geria be kontrolės? Kaip galvojate, kur slypi priežastis? Kodėl jis bėga nuo realybės?

Žinote, kodėl žmogus geria iki girtumo? Todėl, kad jis geria. Nes alkoholis atima iš žmogaus intelektą, netgi mažos jo dozės.

Jeigu žmogus šiek tiek išgėrė, jam liko šiek tiek mažiau intelekto. Jeigu jis jau išgėrė su tuo intelektu, kurį jis turėjo, o dabar intelekto tapo dar mažiau, tai kaip dabar jam neišgerti, jei jam intelekto dar mažiau liko negu buvo.

Jis jau išgėrė su tiek intelekto, kiek jis turėjo. Dabar tapo dar mažiau, tai, sakykite, kaip jam dabar vėl neišgėrus?! Jis dar būtinai išgers.

Nuovargis ir įtampa – alkoholizmo priežastis

Galbūt ne iš karto, bet būtinai. Kodėl? Nes jeigu žmogus pradėjo savo nuovargį šalinti alkoholio pagalba, tai ateis toks momentas, kai tas nuovargis taps toks stiprus, kad jam reikės girtauti. Nes jeigu žmogus tik nedidelį nuovargį šalina su nedideliu kiekiu alkoholio, tai reiškia, kad ateis laikas, toks laikas būtinai gyvenime ateina, kada ateina didelis nuovargis.

Kada ateina didelis nuovargis, mažu alkoholio kiekiu nepašalinsi įtampos – reikia gerti daug, todėl žmogus nusigeria ir ne vienai dienai, todėl jei žmogus pradėjo šalinti nuovargį su lengvais spiritiniais gėrimais, tai ateis laikas ir jis taps alkoholikas, ateis alkoholizmas į jo gyvenimą, tai yra neišvengiama.

Kaip pašalinti įtampą kuri atsiranda gyvenime?

Kaip žmogui pašalinti sunkų nuovargį? Atėjo laikas ir žmogui tapo labai sunku gyventi, ką daryti?

Daryti tą patį, ką jau jis darė, tik dar daugiau.

Daryti tą patį, ką jau jis darė, tik dar daugiau. Pavyzdžiui, žmogus nuiminėjo įtampą kiekvieną dieną gimnastikos pagalba, kai žmogus labai pavargo, jis nuvažiavo į poilsio namus ir pradėjo daugiau užsiimti sportu – įtampa dingo.

Jeigu žmogus pašalina įtampa apsipildamas vandeniu, tai labai pavargęs jis įlindo į eketę. Žmogus darys tą patį, ką jis darydavo ir anksčiau, taip dirba psichika, jis ieško poilsio tame, ką jau daro. Jeigu seksu žmogus pašalina nuovargį, atėjus dideliam nuovargiui jam reikia daug sekso, tai reiškia, kad jam reikia susirasti meilužę. Tai yra neišvengiama.

Kaip žmogus šalina įtampą, taip jis ją šalins ir toliau. Tai yra dėsnis. Nėra būdo to išvengti, taip dirba psichika. Nieko su tuo nepadarysime, mes pripratome taip daryti, psichika mus privers taip daryti. Kai yra labai blogai žmogus negalvoja, jis neturi laiko ir galimybių, kad atsirastų naujas įprotis, kaip nuimti įtampą. Jis naudojasi tuo, kas jau yra, todėl, kad kitos išeities jau nėra, reikia nuimti įtampą, nes kitaip bus visiškai blogai.

Kaip manote, jei žmogus jaučia nedidelį nuovargį, sunkų, kuris tęsiasi ilgai ir žmogus jo nepašalina, kas tada vyksta? Psichika ,,lūžta“. Ar žinote ką tai reiškia? Ateina stresas, žmogus strese gali išbūti ilgai, keletą metų. Taigi šiuo požiūriu, geriau yra išgerti negu stresuoti.

Kaip teisingai šalinti nuovargį ir įtampą?

Bet geriausia yra teisingai išmokti nuimti nuovargį, pats geriausias būdas nuimti nuovargį, yra tam tikri veiksmai.

Kai blogai jaučiamės reikia nusimaudyti po dušu, nuimti įtampą vandens pagalba. Vanduo labai stipriai apvalo žmogų.

Kitas metodas, tai pradėti dvasinį gyvenimą. Pavargai – surask savyje jėgų šiek tiek pradėti užsiimti dvasine praktika.

Skaitant apie Šventųjų gyvenimus, kontaktas su šventuoju žmogumi iš karto pagyvina, pasidaro geriau, lengviau, jauti laimę. Bendravimas su didingais žmonėmis, gali klausytis dvasinių paskaitų, tai labai stipriai pašalina nuovargį. Tai labai vertinga, žinoti, kaip ilsėtis. Tai labai vertinga.

Žmogus nežino, kaip ilsėtis. Čia yra problema. Nėra poilsio kultūros, nežinome kaip nuimti įtampą.

Kultūringas gėrimas

Dabar atsirado toks supratimas kaip kultūringos išgertuvės. Esu kultūringai geriantis, ką reiškia „kultūringai geriantis“?

Esu kultūringai mušantis, ar galime pasakyti „kultūringai mušantis?“. Arba kultūringai paleistuvaujantis arba kultūringai kažką žudantis. Galima ar ne taip pasakyti? Ne. Nes pats supratimas gerti – reiškia didelę nuodėmę. Pats supratimas gerti, kiek žmogus negertų neturi reikšmės.

Kai tik žmogus pradeda tai daryti – viskas, tai reiškia, kad jis sau gyvenime daro labai blogai. Tai revoliuciniai dalykai, nes visa visuomenė, visame pasaulyje, mano, kad tai yra ne taip. Keli milijardai žmonių taip mano.

Tačiau taip sako Šventieji Raštai. Jie sako, kad ir nedaug geriant jau iškyla pavojus likimui, jau nekalbant apie tai, kad gerti daug. Todėl reikia tai priimti.

Reikia apie tai susimąstyti. Kodėl? Todėl, kad žmonės geria tik dėl vienos priežasties, jie nori pašalinti įtampą. Kad būtų daugiau laimės. Bet laimės energija turi gamintis ne dirbtiniu, o natūraliu būdu. Ar bandėte ilsėtis su meile be alkoholio? Didėlis procentas nevartojančių alkoholio žmonių bandė ir jiems patiko. Natūrali laimė yra žymiai malonesnė.

laimės energija turi gamintis ne dirbtiniu, o natūraliu būdu.

Laimės iliuzija

Kai žmonės išgeria, jie praranda vienas kitą. Kiekvienas gyvena savo pasaulyje, kiekvienas džiaugiasi, dainuoja dainas, bet kiekvienas sau. Kiekvienas pagauna savo bangą, bet jie neturi gilaus kontakto. Jie lyg ir sukuria tokią atmosferą, kurioje yra daug laimės, bet pažiūrėjus nėra mainų, žmonės tarpusavyje niekuo neapsikeičia, nes protas, psichika nėra blaivi.

Žmonės netgi neatsimena su kuo tuo metu buvo. „Su kuo bendravau neatsimenu, ar su žmona, ar su kažkokia kita teta? Bet su kažkuo bendravau…”.

Kai žmonės nieko neatsimena, tai reiškia nėra gylio santykiuose. Viskas yra labai paviršutiniška, bet jei žmogus negeria ir jis sukuria meilės atmosferą, tai nereiškia, kad negeri, sėdi ir nežino, ką daryti. Jei taip yra – tai reiškia negali sukurti meilės atmosferos – reikia mokytis. Bet, kai meilės atmosfera yra sukurta – labai daug gelmės, labai daug meilės santykiuose, nes taip ir turi būti. Mes apie tai tiesiog pamiršome.

Alkoholizmas tapo gilia tradicija. Tradicija, kuri yra įtraukta į mūsų kultūrą.

Išgerkime, mieloji drauge,

Varganos mano jaunystės,

Išgerkime iš vargo,

Kur gi taurė?

Širdžiai bus linksmiau.

Čia ne šiaip žmogus parašė, o žmogus, kuris yra reikšmingas mūsų kultūrai ir jis apie tai rašo, nes alkoholizmas įsibrovė į kultūrą jau seniai.

Parūkykime, drauguži, po vieną.

Parūkykime, drauguži mano.

Žiūrėkite, kaip iškiliai skamba, nes rūkymas reiškia draugą. Tai labai artimo bendravimo būdas – rūkymas. Tai reiškia, kad mes kažką praradome gyvenime. Mes nesuprantame, kaip teisingai, o gilių vertybių nėra santykiuose.

Parengta pagal Dr. O.G. Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here