Kaip pradėti verslą? Verslo tikslai ir dėsniai

1
2198
kaip pradėti verslą

Kaip pradėti verslą? Kaip vyrui teisingai statyti tikslus ir formuoti užduotis versle? Kaip teisingai išdėlioti savirealizaciją, tarnystę visuomenei ir šeimos gerovės aprūpinimą? Kaip priimti teisingus sprendimus? Kaip įveikti krizes?

Yra tam tikri dėsniai, kaip pradėti verslą ir save ugdyti versle, veikloje. Pavyzdžiui vyras yra vadovas, yra dėsniai kaip vadovas turi save ugdyti.

Verslo tikslas

Jei norite sužinoti kaip pradėti verslą, tai pirmoji taisyklė – reikia teisingai iškelti savo verslo tikslus, pavyzdžiui pasakyti, kad mano verslo tikslas yra pastatyti bažnyčią.

Tikslai turi būti iškelti ne dėl savęs. Verslo tikslas turi būti aukščiau negu mūsų interesai ir tada verslas plėtosis teisingai.

Pavyzdžiui, žmogus sau ir Dievui sako, kad nori savo verslo tam, kad pastatyti kažkokią bažnyčią savo gyvenime, kad ten žmonės tarnautų Dievui, todėl tam reikia pradėti savo verslą. Tai faktas, kad ne visi pinigai bus išleisti statybai, daug pinigų bus skirta šeimai, pačiam verslui, bet nors mažą dalį žmogus turi atiduoti Dievui, nes kitu atveju verslo tikslas yra iškeltas netaisyklingai.

Paaiškinsiu, kodėl būtent taip reikia iškelti verslo tikslą.

Gero tikslo rezultatas – geri darbuotojai

Kai žmogus ieškantis kaip pradėti verslą iškelia aukštą verslo tikslą, ar žinome, kokį rezultatą jis gauna? Jam į pagalbininkus ateina labai idėjiniai žmonės, kuriuos pritraukia būtent šis tikslas, o ne kažkas kitas.

Rezultate jie pradeda kartu dirbti ir darbo procese tampa gerais specialistais, bet yra toks dėsnis, kai žmogus tampa geru specialistu, jis pradeda kankinti savo viršininką – „arba pakeli man atlyginimą, arba aš tave palieku“.

Faktiškai, viršininkas pats išauklėjo tokį specialistą, o vėliau toks žmogus pradeda jį nervinti – arba atlyginimas, arba išeinu, arba jis tiesiog išeina nieko nepasakęs.

Bet ar suprantame, kaip išsilaiko įmonė? Ji laikosi tik tokių specialistų dėka, visus kitus žmones galima paimti ir išmesti, bet yra tam tikra žmonių kategorija, kurių neišmesi. Jeigu toks žmogus išeina, verslą reikia pradėti iš naujo. Galima paklausti tų, kurie užsiima verslu ir jie sutiks su tuo.

Kaip motyvuoti tokius žmones? Ogi niekaip jų nemotyvuosi, yra tik vienas būdas – motyvaciją turi suteikti pats Dievas.

Kaip motyvuoti tokius žmones? Ogi niekaip jų nemotyvuosi, yra tik vienas būdas – motyvaciją turi suteikti pats Dievas.

Jeigu turime tikslą skirtą Dievui, yra kažkas versle aukštesnio, tai tokie žmonės atsiras aplink mus, kurie supras, kad toks tikslas yra puikus gyvenimui. Jie užsiima verslu, jie auga kaip specialistai, jie yra patikimi, nes tokio tikslo šie žmonės daugiau niekur nesuras. Jie suras galimybę užsiimti verslu ir gyventi Dievui tik šioje įmonėje. Todėl tokie žmonės ir pasilieka, niekur neišeina, neatsižvelgdami į jokias aplinkybes.

Visada versle yra situacijos, kada negalime kažko patenkinti, visada yra nesantaika ir problemos, bet kuriame versle ar sandoryje. Visgi jeigu žmogus turi tikslą, kuris laiko žmones kartu – bijoti nėra ko. Geriausi žmonės pasiliks, o visi kiti išeis ir ačiū Dievui.

Kaip pradėti verslą ir jį vystyti

Pirmoji taisyklė – taisyklingai pasirinkti tikslus. Kita, svarbiausia verslo taisyklė, kad žmogus turi vystyti savo verslą kartu su asmeniniu tobulėjimu. Kaip nustatyti, kad žmogus patobulėjo? Labai lengvai, kuo daugiau jis patobulėjo, tuo daugiau patikimu žmonių ateina jam dirbti. Jeigu turime mažai patikimų žmonių, nėra reikalo jų ir planuoti.

Kai kurie žmonės galvoja – imame paskolą, surandame patikimus darbuotojus, pradedame verslą ir vystomės – nesąmonė!

Norint pradėti verslą, iš pradžių reikia surinkti patikimus žmones, o vėliau imti paskolą, nes jeigu nebus patikimų žmonių verslo irgi nebus, viskas sugrius. Arba žmonės tiesiog išsidalins tavo paskolą ir tave paliks su niekuo.

Yra specialistų, kurie ima paskolas, o yra specialistų, kurie tuos pinigus išvilioja. Yra daug įvairių specialistų šiame pasaulyje.

Kaip priimti sprendimus versle

Kita taisyklė – žmogus turi visada tartis, priimdamas bet kokį sprendimą, nes yra keletas žmonių kategorijų ir žmogus negali turėti visas kategorijas.

Pirmoji kategorija, tai yra labai pragmatiškas žmogus, kuris visada tiksliai apskaičiuoja finansines išlaidas, viską apskaičiuoja, jam yra labai sunku priimti sprendimą, nes jis viską apsvarsto, pasveria. Tokie žmonės versle yra reikalingi, jie išlaiko pinigus.

Antroji kategorija – žmonės, kurie sugeba pagaminti daug idėjų ir jeigu toks žmogus vadovauja verslui, kuris sugeba tik gaminti idėjas, tai jo įmonė blaškosi į visas puses. Jis turi tai vieną idėja, tai kitą, o visi nuo to pavargsta.

Kai kartu susijungia pragmatiškas ir idėjinis žmogus, susikuria intelektas, intelektualus valdymas, nes tokie žmonės papildo vienas kitą.

Versle dar yra ir trečioji žmonių kategorija – žmonės, kurie gali numatyti. Jie nujaučia, kur geriau plėtoti verslą, jie neturi daug idėjų, bet jie turi nuojautą, kur judėti versle.

Ir yra ketvirtoji žmonių kategorija, tai žmonės, kurie sukuria mokslinį procesą versle. Jie gali viską sudėti į tam tikras taisykles.

Kai keturi tokie žmonės susivienija, jie gali sukurti labai galingą verslą, bet dėl to jie turi išmokti draugauti ir kažkas iš tų keturių bus vyriausias. Tas vyriausiasis turi būti geriausias draugas visiems kitiems, jis turi visus vienyti. Tokiu būdu toks žmogus sukuria labai galinga sistemą, kurios neįmanoma sugriauti.

Verslas ir Dievas

Viskas vyksta su Dievo valia, nes jeigu tau nėra lemta, tau tokie žmonės nepasitaikys. Tai reiškia verslas nebus pilnai išsivystęs – kaip žmona ateina aukštesniųjų jėgų valia, tai ir visos šios žmonių kategorijos pas žmogų ateina aukštesniųjų jėgų valia.

Todėl visose gyvenimo aplinkybėse žmogus turi kažką daryti Dievui. Jeigu žmogus mano, kad gali gyventi vien tik sau, tai nėra faktas, kad jam viskas pavyks.

Krizės versle

Kita verslo taisyklė teigia, kad kai ateina krizė, žmogus turi suveržti diržą. Jis pats neturėtų gauti didelio atlyginimo, neturėtų mokėti didelio atlyginimo savo darbuotojams. Toks žmogus turi gyventi kukliai ir neinvestuoti į verslą per daug pinigų, nes jeigu jis tai darys – sudegs.

Kai verslas smunka reikia gyventi kukliai, plėtoti įmonę, ugdyti save.

Kai verslas smunka reikia gyventi kukliai, plėtoti įmonę, ugdyti save. Kai verslas kyla, tada reikėtų daugiau kurti planų, plėtotis. Verslas yra kaip bangos, tai mažos, tai didelės. Žmogus turėtų tiksliai suprasti, kas vyksta su jo verslu ar jis smunka, ar kyla.

Verslo vadovas

Kita taisyklė – yra dvi valdytojų kategorijos. Pirmoji kategorija yra vadinami Kšatrijai, Vedose. Ši kategorija, tokie žmonės kuria įstatymus pagal kuriuos gyvena įmonė.

Šie žmonės yra idėjiniai iš prigimties, jie visada už taisykles ir prieš taisyklių laužymą. Tokie žmonės turi garbės žodį, jie turi orumo jausmą ir jie gali atsisakyti savo dalies, visos įmonės labui. Tai vadovų kategorija – jiems pinigai yra antrojoje vietoje ir idėja – pirmojoje.

Antra vadovų kategorija – verslininkai. Jie negali atsisakyti savo dalies, jiems pelnas yra pirmoje vietoje, o visa kita yra antroje vietoje. Tačiau tokie žmonės yra dosnūs iš prigimties, jie gali daryti kaip sau, taip ir kitiems, duoti sau ir kitiems. Taip jie gyvena.

Vedos sako, kad aukščiau verslininkų turi būti vadovai. Įmonės priekyje turėtų stovėti nesavanaudiškas, doras ir besilaikantis žodžio žmogus, kuris gyvens įmonės, bet ne savo šeimos ar savo, labui.

Įmonės priekyje turėtų stovėti nesavanaudiškas, doras ir besilaikantis žodžio žmogus, kuris gyvens įmonės, bet ne savo šeimos ar savo, labui.

Visi kiti, kurie yra verslininkai turi paklusti tokiam žmogui ir jis tada bus kaip gausybės ragas, jis duos tiek pinigų, kiek sugebės jiems duoti, kiek jiems yra lemta likimo ir jie bus laimingi.

Jeigu verslininkas tampa vyresniuoju, tai jis viską pasisavina, o idėjiniai žmonės nuo to labai smarkiai kenčia, jie supranta, kad viskas įmonėje yra neteisinga ir galiausiai palieka tokį žmogų, todėl viskas įmonėje griūna, nes įmonė laikosi idėjiniu žmonių dėka. Niekada įmonės neišlaikys verslininkai, nes žmonės verslininkais netiki. Žmonės tiki tik tokiu žmogumi, kuriam idėja yra aukščiau negu asmeniniai interesai.

Tai svarbiausi dėsniai, kaip pradėti verslą ir įkurti savo įmonę.

Yra dar daug kitų įstatymų, bet jeigu nesilaikysime šitų įstatymų, viskas sugrius. Yra ekonomikos dėsniai, daugelis mokosi šių dėsnių ir tai yra nesąmonė, nes yra aukštesni dėsniai, kurių nesimokant nebus verslo, bus neįmanoma jo pradėti.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

1 KOMENTARAS

  1. Visai geros mintys issakytos, galima pasisemti siek tiek isminties, nes verslo procesu valdymas yra sudėtingas darbas. O sėkmę manau lemia žinios, patirtis ir asmeninės savybės.

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here