Bendravimas su vaikais: Kaip atskirti meilę nuo egoizmo?

0
718

Klausimas: Negaliu bendrauti su savo tėvais. Kai jie yra šalia nežinau kur dingti, ypač su mama. Jai pastoviai iš manęs kažko reikia. Jei prašo padėti, visada stengiuosi padėti, bet bendrauti sunku.

Atsako Dr. Olegas Torsunovas:

Dažnai tėvai nori mėgautis vaikais (vaikų laime). Todėl tėvai dažnai gyvena vaikų gyvenimą. Tai yra egoizmo forma. Tokia tėvų pozicija – vaikams gerai – ir jiems gerai, vaikams blogai – tėvams irgi blogai.

Todėl tėvai bando kontroliuoti vaikų gyvenimą. Kaip jie elgiasi, kuo užsiima, ką daro.

Jeigu vaikas elgiasi ne taip kaip aš norėčiau, arba pas jį gyvenimas nusisekė blogiau nei aš norėčiau ir tikėjausi, tuomet pradedu jaudintis ir pergyventi.

Pavyzdžiui – pas vaiką šiuo metu gyvenime išbandymas. Tėvai pradeda jaudintis. Tas jaudinimasis daro vaikui dar blogiau, pas jį ir taip išbandymas, o dar tėvai pergyvena – tai papildomas išbandymas.

Pavyzdžiui – pas vaiką šiuo metu gyvenime išbandymas. Tėvai pradeda jaudintis. Tas jaudinimasis daro vaikui dar blogiau, pas jį ir taip išbandymas, o dar tėvai pergyvena – tai papildomas išbandymas.

Pergyvenimas už vaikus yra egoizmo forma griaunanti vaikų gyvenimą.

Jeigu motina labai stipriai prisirišusi prie to, kad vaikas būtų laimingas, kas reiškia, kad ji patiria laimę iš vaiko laimės, tokiu atveju ji labai kenkia vaiko gyvenimui ir vaikas stengiasi nuo jos atsiriboti. Jam sunku tai pakelti, nes motina tiesiog kankina jį savo prisirišimu, norais ir lūkesčiais.

– Kaip pas tave reikalai? Turbūt vėl blogai? Pavargai? Gal nori valgyti?

Toks elgesys paprastai priveda prie to, kad vaikas stipriai kenčia nuo to. Rezultatas tėvų egoizmo.

Tėvai turi melstis už vaikus ir laiminti juos, kad gyvenimas būtų sėkmingas. Pergyvenimams čia ne vieta.

Tėvai turi melstis už vaikus ir laiminti juos, kad gyvenimas būtų sėkmingas.

Tai reiškia, kad reikia leisti vaikams kartais nusivilti gyvenimu, turėti savo požiūrį, leisti jiems suklysti ir leisti gyventi su tuo žmogumi, kurį jie pasirinko. Toks elgesys reiškia, kad tėvai yra geraširdžiai.

Pikti tėvai – neleidžia suklysti, neleidžia elgtis kitaip, neleidžia patirti nesėkmes gyvenime, neleidžia gyventi su žmogumi, kuris jiems nepatinka. Visa tai reiškia nepalankumą vaikui.

Kaip turi elgtis tėvai? Jie gali padėti malda už savo vaiką. Pavyzdžiui tėvai pergyvena už savo vaiką, jaučia kad pas jį kažkas ne taip – reikia melstis. Palaipsniui širdyje taps lengviau ir tai bus tikra pagalba.

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here