Pirmasis darbuotojas – ką įdarbinti pirmiausia?

0
215

Pirmasis darbuotojas. Ar jūs pasiruošęs įdarbinti savo pirmajį darbuotoją?

Pradėjus vystyti savo veiklą, ėmus plėstis, greičiausiai kyla klausimas, kamuojantis tikrai ne vieną pradedantįjį vadovą: „Koks darbuotojas pirmiausiai man reikalingas? Ar turėčiau ieškoti prekybos, rinkodaros, buhalterijos, finansų, produktų kūrimo ar teisės specialisto?“ Atsakymas labai paprastas.

Jei verslininko veiklą kas nors parėmė finansiškai, natūralu, jog grupė, kuri suteikė pinigų, norės matyti savo žmones komandoje. Tačiau, jeigu šio verslininko niekas nefinansavo, greičiausiai kompanija dar neuždirbo daug pinigų, todėl stengiamasi sutaupyti kiekvieną centą. Neretai sėdima ant kelių kėdžių, einamos visos galimos pareigos – žmogus yra ir kompanijos vadovas, ir rinkodaros specialistas, ir tuo pačiu metu tvarko įmonės finansus. Tiesiog aplinkybės susiklostė taip, jog jo vizitinėje kortelėje parašyta „CEO“ (vadovas).

Taigi, ką reiktų įdarbinti pirmiausia?

Yra labai daug sričių, kuriuose verslui reikia darbuotojų. Taip pat daug skirtingų nuomonių apie tai, nuo ko pradėti. Mano nuomone, tai labai paprasta.

Priešingos stiprybės

Jei futbolo komanda jau turi stiprų gynėją, ar jiems reikia dar vieno gynėjo? Ne. Jei krepšinio komandoje žaidžia labai stiprus „centras“, ar reikia dar vieno? Ne. Versle reikia būtinai žinoti sritį, kurioje esate stipriausias. Atsižvelgiant į ją, pirmasis darbuotojas turi būti gabus priešingoje srityje.

Dauguma pardavimuose besisukančių žmonių nėra gabūs operacijų srityje. O žmonėms, gerai dirbantiems operacijų srityje, dažniausiai nesiseka pardavimai. Kai kurie žmonės, gerai sugebantys tobulinti produktus, yra intravertai, nemėgsta būti įvykių sūkuryje bei bendrauti su žmonėmis, todėl jiems reikia žmogaus, mėgstančio pardavimus.

Būna ir priešingai – galbūt žmogus geras pardavimų specialistas, bet nežino, kokius produktus pardavinėti. Tokiu atveju reikia jau minėto produktų specialisto. Galbūt  verslininkui sekasi piniginėje srityje ir jis jų turi nemažai, bet neturi idėjos ir nežino, į ką tuos pinigus investuoti. Tokiu atveju, greičiausiai reiktų surasti žmogų, kuriantį ir modeliuojantį įvairius produktus.

Komandos formavimas

Yra dar vienas dalykas, apie kurį reikia pagalvoti darbinant pirmąjį darbuotoją. Sporto pasaulyje, visi komandą formuoja naudodamiesi savo filosofija ir metodais, tačiau dažniausiai viskas sukasi aplink pelningiausią dalyką (žaidėją). Pavyzdžiui, krepšinio komandoje Chicago Bulls pagrindinis žaidėjas – Michael Jordan. Aplink jį sukasi visa likusi komanda. O štai San Antonio Spurs kūrėsi pagal sistemą vietoje to, kad turėtų vieną garsų žaidėją.

Jūsų verslo filosofija ir sistema

Kiekvieno žmogaus verslo kūrimo ir plėtotės sistema skirtinga. Tačiau galima pasakyti, jog pirmasis įdarbintas žmogus parodo tai, kas labiausiai vertinama kompanijoje. Labai organizuoti, logika besivadovaujantys žmonės dažniausiai mano, jog pirmiausia reikia įdarbinti žmogų finansų ir apskaitos srityse. Arba galvoja, jog iš pradžių reikia pilnai ištobulinti savo produktus. Kartais jie susikoncentruoja ties viena sritimi ir pamiršta apie pardavimus. Bet jeigu nėra žmogaus, kuris pardavinėja produktus – nėra pajamų. O kai nėra pajamų, viskas baigiasi. Ar ne?

Pritaikymas

Norint pritaikyti sau šiuos patarimus, reikės popieriaus lapo. Jame užteks atsakyti į klausimus „Kas yra mano stiprybė?“  ir „Kokios priešingos stiprybės man reikia?“. Tada pats laikas kibti į paieškas. Nereikia samdyti žmonių, panašius į Jus. Būti tarp bendraminčių smagu ir svarbu draugų rate, bet ne versle. Pirmasis darbuotojas, pirmiausia, turi būti labai gabus ir talentingas savo srityje. Kitu atveju, ilgai versle nesisuksite. Tiesiog pritrūks pinigų ir teks grįžti prie įprasto darbo.

Linkime Jums sėkmingai plėsti verslą ir rasti puikius atsakingus darbuotojus!

Parengta pagal patrickbetdavid.com

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here