Berniukas – kaip auklėti sūnų?

0
1423
Berniukas

Šeimose, kuriuose auga berniukas ir mergaitė, tėvai pastebi, kad vaikai reikalauja skirtingo auklėjimo. Natūralu, juk ir suaugęs vyras ir moteris turi skirtingas savybes, pareigas. Taigi aptarkime, kaip auklėti sūnų ir išugdyti tikrą vyrą.

Berniukas – kaip jis auklėjamas? Sūnų galima auklėti tik savo pavyzdžiu. Kažką jam pasakoti yra beprasmiška, nes berniukai nesupranta žodžių, jie supranta tik poelgius.

Sūnų galima auklėti tik savo pavyzdžiu.

Labiausiai vaikas auklėjasi matydamas tėvų pavyzdį – šeimos gyvenimą ir atmosferą šeimoje, šeimos principus. Todėl jei šeimoje vartojamas alkoholis „per šventes” ar tėvai rūko, nesitikėkime, kad vaikai to nedarys. Jie taip pat norės su draugais parūkyti ir atšvęsti. Todėl visada, kai norime auklėti vaiką, pirmiausia reikia pradėti nuo savęs.

Kviečiame paskaityti, kaip tėvų elgesys susijęs su vaiko elgesiu šiame straipsnyje.

Mamos santykis su sūnumi

Jeigu motina baudžia berniuką – tokiu atveju iš jo gali išaugti nelabai geras žmogus, nes motinos paskirtis – mylėti. Dauguma nusikaltėlių ir kitų panašių žmonių turėjo motiną, kuri juos mušdavo arba motiną, kuri per daug juo mylėjo, šie dalykai yra lygiareikšmiai.

Moteris neturi bausti sūnų. Ji turi prašyti vyro, kad jis tai padarytų. O vyras turi nubausti sūnų. Nereikia jo mušti, tačiau kartais nubausti būtina. Nes berniukas supranta tik realius dalykus. Tačiau bausti reikia ne su pykčiu, o su meile.

Berniukas supranta tik poelgių kalbą, todėl žodžiais su juo kalbėti yra beprasmiška. Kalbėti su juo galima tik vieną kartą. Pavyzdžiui berniukui pasakyti, kad jis kažko nedarytų. Jis daro. Antrą kartą reikia jį nubausti.

Ar bausmė reikalinga?

Meilė vaikui be abejonės yra pagrindinis dalykas. Tačiau galima pagalvoti, kad meilė vaikui, tai kai jį giriame, sakome komplimentus, šeriame saldainiais. Tačiau po tokių dalykų dažnai galime pamatyti, kaip vaikai visiškai negerbia nei savo tėvų, nei mokytojų mokyklose, nei savo bendraamžių. Žino tik savo teises, tačiau pamiršta pareigas. Todėl visur reikalinga pusiausvyra. Kartais vaikui, ypač berniukui, reikalingas griežtesnis tėvo žodis.

Mes taip pat buvome vaikai ir prisiminę save jaunystėje, galvojome, jog tėvai mus bausdami elgiasi neteisingai, tačiau dabar galime tik padėkoti tėvams, kad laiku ir pelnytai mus nubaudė, taip sustabdydami mūsų neteisingą elgesį. Todėl tėvų bausmė irgi yra meilės forma, ypač jei ji atliekama be pykčio, o linkint gero vaikui.

Kaip elgtis moteriai kai šalia nėra vyro?

Jeigu vaikas negerbia mamos, kai tėčio nėra šalia, mama turi pasakyti, jog tėtis grįš ir nubaus tave. Ir tai turi būtinai įvykti. Negalima nusileisti. Jei dar tai kartojasi, vėl reikia taip pasakyti. O trečią kartą jis jau taip nedarys, arba tiesiog užteks pasakyti ir tai bus tolygu tėčio bausmei. Pakanka tiesiog perspėti.

Moteris neturi vaikui kelti baimės. Ji turi būti aukščiau to. Ji turi mylėti savo sūnų, juo rūpintis. Jeigu jis lipa ant galvos – atsitraukti nuo jo psichologiškai ir prašyti vyro pagalbos.

Kaip ugdyti berniuką?

Tam, kad gerai išauklėti berniuką, nėra būtina jam stipriai mokytis matematiką, fiziką, chemiją ir t.t. Berniukui svarbiausia tapti valingu žmogumi. Todėl labai svarbu berniukui, maždaug 7 – 9 metų nuvesti į kažkokį sporto būrelį, kur iš jo padarytų tikrą berniuką. Reikia kad ten jį priverstų pajudėti, sportuoti, ugdytis ištvermę, vyriškas charakterio savybes, jis turi pirmiausia tapti vyru. O tik po to matematika, fizika, chemija. Tai nėra pagrindiniai dalykai.

Jeigu žmogus tampa tikru vyru, jam išmokti matematiką, fiziką, chemiją nesunku. Jeigu vaikinas nuo mažų dienų treniravosi, vaikščiojo į įvairiausius sporto užsiėmimus ir jeigu jis užsibrėžė tikslą įstoti į universitetą – jis gali per vienus metus išmokti visus tuos dalykus, kurie mokomi 10 metų. Todėl, kad pas jį išugdyta valia ir vyriška jėga. Jam tai ne problema. Jeigu jis pastatė tikslą – viskas, jis tai padarys.

Jeigu jis pastatė tikslą – viskas, jis tai padarys.

Net jeigu per metus neišmoks, išmoks per du, nereikia pergyventi.

Jeigu iš berniuko padarėte tikrą vyrą, dėl jo gyvenimo išvis neverta pergyventi. Jis pasieks visko, ko jam reikia pasiekti gyvenime, tame nėra problemų. Bet jeigu tėvai berniuką verčia pernelyg mokytis matematikos, fizikos, chemijos ir galvoja, kad tai iš jo padarys tikrą vyrą – tai jie giliai klysta.

Jeigu berniukas neužaugs valingu ir stipriu žmogumi, jis nieko nepasieks gyvenime, net jeigu turės tris aukštuosius išsilavinimus, vis tiek jo nepriversi dirbti ir jis taps tiesiog nelaimingu žmogumi.

Berniukas taip pat turi gauti dvasinį išsilavinimą. Jis turi išmokti melstis, dirbti su savimi, savo charakteriu, užsiimti saviugda, padėti kitiems žmonėms. Kiekvienas vyras savo žinias ir jėgą turi naudoti kitų gerovei, gynybai ir klestėjimui.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitas

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here