Naktinis darbas ir jo pasekmės

0
1073
Naktinis darbas

35 metus dirbu pamaininį darbą naktimis. Negaliu miegoti, taip pat man kyla spaudimas, kankina nemiga. Ką daryti?

Naktinis darbas nėra gerai žmogui. Tai yra natūralu, kad kyla spaudimas. Žmogus dirbantis naktimis, tiesiog sunaikina savo miegą. Jums gali padėti šis receptas nuo nemigos. Tuomet Jums susinormalizuos spaudimas ir taps lengviau miegoti. Taip pat vakare būtina nusimaudyti po šiltu dušu. Nepersivalgyti nakčiai, ypač miltinių produktų.

Dar priklauso nuo amžiaus, nes jei žmogus vyresnio amžiaus, gali būti sunku persitvarkyti gyvenimą, kai žmogus dirba pamaininį darbą. Reikia gyventi kaip išeina, bet reiktų ieškotis kito darbo pagal galimybes.

Jeiyra tik naktinis darbas ir kito darbo rasti nepavyksta, tuomet kai žmogus grįžta po naktinės pamainos, reikia iškart neiti miegoti, kai kyla Saulė. Geriau palaukti 12 valandos dienos, kai saulė pradeda leistis, pavalgyti ir tuomet eiti miegoti. Ir tai bus daug geriau.

Tačiau jei eiti miegoti iškart kai kyla Saulė ir po to atsikelti, savijauta gali būti prasta, galva gali būti „kvadratinė“.

Jeigu žmogus grįžta iš darbo vėlai vakare, tuomet reiktų miegoti iki 7-8 valandos ryto. Vėliau pradeda kilti Saulė ir jau miegoti gali būti sunku, žmogus ima muistytis, jam nepatogu, tai yra saulėtekio požymiai. Sunku užmigti. Žmogus galvoja, kad reikia dar pamiegoti, kad jis mažai pamiegojo.

Tokiu atveju geriau yra atsikelti, kažkuo užsiimti, o kai saulė pasiekia piką ir ima leistis, galima pavalgyti ir vėl eiti pamiegoti. Tai bus geras miegas, žmogus išsimiegos ir vėl galės būti žvalus.

Parengta pagal Dr. O.G.Torsunovo paskaitą

Pasidalinkite su kitais!

DALINTIS

Parašykite komentarą

Please enter your comment!
Please enter your name here